Doğa Koleji Oxford Quality School

Doğa Koleji ile yapılan işbirliğinden
Oxford University ve Oxford U. P. övgüyle bahsediyor:
“Doğa Koleji’ni yakın tarihte ziyaret ettiğimde sınıf deneyimleri çok ilgimi çekti. Hem öğretmen hem de öğrencilerin yabancı dil deneyimini güçlendirmek için geliştirdikleri eğitimi görmek gerçekten etkileyiciydi.”
Marion Cooper, Oxford University P. Y. Direktör

“Doğa Koleji ile oluşturduğumuz yabancı dil öğrenim süreci beni gerçekten heyecanlandırıyor. Oxford olarak sunduğumuz dünyanın en zengin ingilizce dijital içeriğini Doğa Koleji’nin üstün teknolojisiyle sentezleyerek birlikte harika işler yaratacağımıza inanıyorum.”
Ernst Kallus, Oxford University P. D. M. Direktör

“Yeni açılan Doğa Koleji Oxford Quality School’da uygulamaya koyacağımız Oxford Kalite Okulları” programının Türkiye’de ingilizce eğitimine büyük değer katacağına yürekten inanıyorum. Yabancı dil eğitiminde Oxford Üniversitesi ve Oxford University Press’in içeriğini birlikte oluşturdukları ingilizce müfredatımızla dünyanın en iyi ingilizce eğitimini Türkiye’deki öğrencilere sunabilmenin haklı gururunu yaşıyoruz.”
Emrah Özpirinçci, Oxford University Press Türkiye Genel Müdürü

Doğa Koleji global vizyona sahip Oxford University ve Oxford University Press işbirliğiyle yepyeni bir eğitim deneyimi sunuyor… Doğa Koleji Oxford Quality School’da dünyanın en iyi ingilizce eğitimi veriliyor.

 

Türkiye’nin Eğitim Lideri Doğa Koleji Artık Bir Oxford Kalite Okulu
Apple laboratuvarı, dijital kütüphane, video wall, active board, 60 teknolojik sınıf, yakın plan projeksiyon, Mac mini uygulaması ve minik sanatçılar yetiştiren son teknoloji düşler atölyesi ile gerçek bir eğitim üssü olan Doğa Koleji Oxford Quality School, Oxford Üniversitesi ve Oxford Üniversitesi’nin yayın bölümünün ortak programını uyguluyor. En iyi öğretmenler, en iyi materyaller, en yenilikçi projeler ve en gelişmiş eğitim teknolojilerini kullanarak, ingilizce eğitiminde devrim yaratıyor.
Eğitimcileri Eğiten Oxford Teachers Academy
Doğa Koleji olarak Oxford Üniversitesi’nin onayladığı “Oxford Teachers’ Academy” eğitimlerine ev sahipliği yapıyoruz. Oxford Quality School eğitimcilerinden yıl boyunca danışmanlık hizmeti alıyor, böylece Oxford Kalite Okulu misyonunu en iyi şekilde uyguluyoruz. Bu eğitimlerde başarılı olan öğretmenler Oxford Üniversitesi’nden sertifika almaya hak kazanıyorlar.
 

Danışmanlık İçeren Kaynak İşbirliği
● Dijital ölçme-değerlendirme
● Öğretmen eğitimi ve gelişimi
● Oxford Teachers’ Academy sertifikası
● Doğa Koleji Oxford laboratuvar uygulama okulu
● Oxford Quality School eğitimcilerinden yıl boyu danışmanlık hizmeti.
Geçerliliği ve Güvenilirliği En Yüksek Sınavlar Oxford Online Testing’de
Uluslararası Online Yerleştirme Sınavları
Doğa Koleji, Oxford’un öğrencilerin dil seviyelerini uluslararası düzeyde ölçen online yerleştirme sınavlarını kullanıyor. Oxford Üniversitesi tarafından onaylanmış ingilizce yeterlilik sınavlarının pilot çalışmasını uyguluyor
Dünya Okulu, Dünya Vizyonu: “Blended Learning”
Teknoloji Değiştikçe Dünya Değişiyor
Dünya sürekli değişiyor. Çocuklarımızın hayatını en iyi şekilde yönlendirmek için teknolojiyi kullanmak gerektiğini biliyoruz. Bu sebeple teknolojiyi eğitime destek vermek ve zenginleştirmek için kullanıyoruz. Dijital ile yüz yüze eğitimin dengeli olarak paylaştırıldığı bir eğitim sistemi uyguluyoruz.
Dijital ve Kağıt Materyaller Bir Arada
Okuma materyallerimizin çoğu online olarak ulaşılabilir e-kitaplar ve dokümanlardan oluşurken, kağıt üzerinde yapılan çalışmaların keyfini de unutmuyoruz.
Doğa Koleji’nde Müfredat Tasarımı Yapan Bir Merkez
Doğa Koleji; Oxford işbirliğiyle anaokulundan liseye kadar tüm programları kapsayan ingilizce müfredat çalışması yapıyor.
Yaratıcı Düşünmeyi Öğretiyoruz
Dünyada ilk kez müfredata eklediğimiz “Yaratıcı Düşünme” dersleri ile mantık ve hayal gücünü birleştirmeyi, teorik ile pratik düşünceyi sentezlemeyi öğretiyoruz. “Düşünme Becerileri” derslerinde ise sol beyin işlevi, görsel organizasyon, görsel dikkat ve modelleyebilme becerilerini geliştiriyoruz.
Yaratıcılık Hayata Hazırlıyor
Hayatlarında karşılarına çıkan problemleri farklı açılardan ele almayı başaran öğrencilerimiz, mezun olduklarında aldıkları eğitimin ne kadar farklı olduğunu görüyorlar.
 

Gerçek Bir Danışmanlık Desteği
Yalnızca Zeka Değil Karakter Eğitimi

Öğrencilerimizin yeteneklerini geliştirmek üzere atölye çalışması, zeka geliştirme ve problem çözümü sağlayan oyun terapisi yapıyor, duygusal zeka gelişimini destekleyen karakter eğitimi ve sosyal adaptasyonlarını artıran görgü kuralları eğitimi veriyoruz.
Öğrenciye Özel Bilgilendirme
Yalnızca öğrencilerimize değil velilerimize de bilgi vererek destek sağlıyoruz. Belirli aralıklarla onlarla bir tek kendi çocuklarının konuşulduğu; okul müdürü, ingilizce öğretmeni, sınıf öğretmeni ve psikolojik danışmandan oluşan 4 kişilik bir ekiple bilgilendirici görüşmeler yapıyor, velilerimizi düzenlediğimiz “ebeveyn atölyeleriyle” eğitiyoruz.
Doğa Koleji Oxford Quality School SBS’de Rakipsiz
Birinciliklerle Kanıtlanmış Başarı
SBS’ye büyük bir aile olan Doğa’da hazırlanmanın avantajını yakalayan öğrencilerimiz Türkiye çapında yılda 5 defa girilen gerçek SBS simülasyonlarıyla 10 bin öğrenci arasında genel performanslarını görme fırsatı yakalıyorlar. SBS Meclisleri ve SBS Ligiyle yaratılan tatlı rekabetten güç alırken, eğitime başlama yılı olan 2013’de Doğa Koleji Oxford Quality School olarak SBS’de liderliği hedefliyorlar.
S.O.E.S. ile Ders Seçme Özgürlüğü
“Öğrenciler istedikleri dersi seçebilseler nasıl olurdu” fikriyle yola çıktığımız S.O.E.S. eğitiminde “eğitim koçluğu” kullanılıyor. “SBS Hazırlık”, “Yabancı Dil”, “Sanat ve Spor”, “Bilim ve Uzmanlık” 4 ana başlığı altında haftanın 40 ders saatinin 10’unu öğrenciler seçiyor.
Teknoloji Bir Hayat Biçimi
Akıllı Sınıflar Akıllı Tahtanın Çok Ötesinde
Sınıflarda “active board”lar ile akıllı tahtanın çok ötesinde bir teknoloji deneyimi yaşanıyor. Zümrelerin hazırladığı akıllı içerik yönetimi sistemi sayesinde tahtalara konular otomatik olarak geliyor. 50 bin dijital materyal, 20 bin soru-çözüm videosu ve 500 konu anlatım videosu ile öğretmenlerimiz dev bir dijital kaynağı yönetiyor.
Türkiye’de Bir ilk: Edusoft
Edusoft sistemi ile öğrencilerimiz akşam saat kaçta olursa olsun ödevini online olarak teslim edebiliyor, öğretmenlerine soru sorabiliyor. Velilerimiz çocuklarının durumunu yine aynı sistem üzerinden takip edebiliyor.
t-MBA Programı ile Lise Sonrası Hayata Başlangıç
t-MBA programı ile öğrencilerimizi 4 yıl süren çok yoğun bir dil eğitimi ve uluslararası projelerle dünya vatandaşlığına; mesleki gözlem, Öğrenci Meclisleri ve t-MBA Zirvesi ile iş hayatına; liseye adapte edilen Ekonomi, İnsan Kaynakları gibi MBA dersleri ile üniversite hayatına hazırlıyoruz.
Seminerler ve “Rol Model”ler
Her kampüste düzenlenen t-MBA seminerleri çerçevesinde iş, bilim ve sanat dünyasından birçok yetkin isim öğrencilerle bir araya gelip kariyer öykülerini; deneyim ve başarılarını paylaşarak öğrencilere “rol model” oluyor.
Çok Yönlü Sanat Eğitimi
Öğrenciler bir enstrümanın hem tarihini, hem üretimini, hem çalımını, hem de çalışmalarını arkadaşlarıyla paylaşmayı ve birbirlerinin fikirlerinden ilham almayı öğreniyorlar. Öğrencilerimiz hayallerini gerçektiriyor, dans ediyor, piyano ve keman çalıyor.
Zengin Branşlarda Spor Eğitimi
Spora yaklaşımımızda ise zengin branş tercihleriyle öğrencinin kendi potansiyelini en iyi ortaya çıkaran spor dalını keşfetmesini sağlıyoruz. Yüzme, basketbol, hentbol yapıyor, yarışmalara katılıyor, madalyalar alıyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin