Doğa Koleji Korolar Buluşuyor Festivali

Geçen yıl, Doğa  Koleji olarak tüm ilköğretim düzeyindeki okullara olumlu örnek ve rehber olabilmek, ilköğretim okulları arasında işbirliği ve iletişimi geliştirebilmek, müzik eğitiminde yeri ve önemini vurgulamak, ilköğretimde öğrencilere müzik sevgisi aşılayıp farklı türdeki eserleri tanıtıp sevdirmek amacıyla gerçekleştirilen  festivalimiz, bu yıl tüm Türkiye’deki ilköğretim okullarının katılımına açıldı. İlköğretim okullarına ait öğrenci koroları, çok sesli eserlerini seslendirmek üzere, okulumuz tarafından misafir edilecek.

“Doğa Koleji 2.Korolar Buluşuyor Festivali”ne Türkiye’deki tüm ilköğretim okulları koroları müzik öğretmenleri yönetiminde ve liderliğinde katılım gösterebilecek . Başvuru tarihi 08 Nisan 2011 tarihinde son bulacak olan “Doğa Koleji 2.Korolar Buluşuyor Festivali” 15-17 Nisan tarihleri arasında Acarkent Doğa Koleji Konferans Salonunda yapılacak olup büyük final 17Nisan 2010 tarihinde gerçekleştirilecek.

İlköğretim okulları 1.ve 2.kademe (1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8.sınıflar) öğrencilerinden oluşan koroların, “İzindeyiz Yüce Atam” adlı ortak marşın yanısıra kendi belirledikleri biri çok sesli olmak üzere iki çocuk şarkısı seslendirecekleri festivale katılım için başvuru formunu doldurarak Doğa Koleji Müzik Zümre Başkanlığına ulaştırmaları gerekiyor. İl Milli Eğitim Müdürlüğü onayı ile gerçekleşecek projede piyano ve çalgı eşliği mecbur olup dijital ve analog ses kayıtları benzeri çalışmalar kabul edilmeyecektir.  Koro üyelerinin sayısı 20 – 50 öğrenci ile sınırlandırılacaktır.

“Doğa Koleji Korolar Buluşuyor Festivali” başvuru formu için tıklayınız…
Yarışmaya katılım şartnamesi için tıklayınız…

e-posta :  aysel.ozcelik@dogakoleji.com