Doğa Anadolu Lisesi Proje Başarıları

Modern çağın genç bilim adamlarını yetiştirmeyi kendine ilke edinen Doğa Anadolu Liseleri bu sene de uluslararası bilimsel proje yarışmalarında da boy gösteriyor.

BAŞARIDAN BAŞARIYA KOŞUYORLAR

Kartal Doğa Anadolu Lisesi öğrencilerinin  I-SWEEEP Dünya Bilim Olimpiyatları`nda 2 yıl üst üste kazandığı dünya ikinciliği ve birinciliğinden sonra şimdi de yeni bir bilim projesiyle Brezilya’da düzenlenen MOSTRATEC-2010 Bilim Yarışması’nda şampiyonlar şampiyonu olan Doğa’nın gençleri başarıdan başarıya koşuyor.

İki Projeyle MİLSET – 2011’deyiz…

Bu yıl Brezilya` da 25.si düzenlenen MOSTRATEC-2010 uluslararası proje yarışmasına Kartal Doğa Anadolu Lisesi öğrencileri iki projesiyle 1.’lik ve 2.’lik aldılar. Öğrencimiz Bahadır Osmanoğlu şampiyon olurken Mert Ak ve Mert Akdoğan gümüş madalya kazandılar. Ayrıca öğrencilerimizin projesi en iyi proje seçilerek yarışma tarihindeki birincilerin içinde de “birinci” seçildi. Kazanılan bu şampiyonluk bize 2011’de Slovakya’da düzenlenecek olan dünyanın en büyük bilim projesi organizasyonu olan MILSET -2011’e iki projeyle de katılma şansı sunuyor.