Do You Realize? eTwinning Projemiz Sona Erdi

Eskişehir ili Vali Sami Sönmez İlkokulu destek eğitim sınıfı öğretmeni Tuğçe Ekici’nin ortaklarından biri olduğu iklim değişikliğinin nedenlerini ve sonuçlarını vurgulayarak iklim değişikliğini önlemeye yönelik fikirler üretmeyi, öğrencilerde ve kamuoyunda farkındalık yaratmayı amaçlayan Farkında Mısın? etwinning projesi sona erdi.

Ocak ayında poster, logo ve tanıtım etkinlikleri ile başlayan proje, Şubat ayında öğrenci çalıştayları ve iklim değişikliğinin doğaya verdiği zararları kanıtlayan çeşitli deneyler ile devam etmiştir. Mart ayında uzaktan eğitim ile devam edilen projede Türkiye geneli afiş yarışması düzenlenmiş, en çok oy alan afiş ilan edilmiştir.”Mavi Mikrofon” etkinliği kapsamında öğrenciler aile bireyleri ile iklim değişikliğinin nedenleri, sonuçları ve önleme çalışmaları hakkında röportaj yapmıştır.

Nisan ayında proje okullarındaki öğrenciler iklim değişikliğine vurgu yapan şarkı sözleri yazmış, seslendirmiş ve  ortak bir şarkı ortaya çıkarmışlar. Öğrencilerin büyük bir zevkle ve heyecanla katıldıkları proje, öğrenci, veli ve öğretmen proje değerlendirme çalışmaları ile sona ermiştir.