DİVAL PROMOSYON TASARIM YARIŞMASINDA ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU

Basım sektöründe yarım asra yakın meslek tecrübesiyle hizmet veren Damla Ofset’in promosyon markası DİVAL tarafından düzenlenen Promosyon Ürün Tasarım yarışmasında ödüller sahiplerini buldu.
25 Haziran 2012 tarihinde Rixos Konya Otel’de düzenlenen ödül töreninde açılış konuşmasını yapan Dival Genel Müdürü Ulvi Yıldırım şöyle konuştu.
Damla Ofset’in promosyon markası DİVAL’in düzenlemiş olduğu Promosyon Ürün Tasarımı yarışmamızın ödül törenine hoş geldiniz.
Damla Ofset olarak 2005 yılında kendimize bir hedef koymuştuk: Uluslar arası bir marka oluşturmak. Dival, işte bu markanın adıdır.
Markalaşma kararı verirken kendimize bazı ilkeler belirlemiş hedefler koymuştuk: Kendimizi sürekli yenileyecek, taklit eden değil, taklit edilen olacaktık. En geç 3 yıl içinde uluslararası fuarlara katılacak, 5. yılda yurtdışında fuara katılacaktık.
Bu hedef doğrultusunda, yeni yatırımlar, yeni fabrika binası derken, 2006 yılında ilk DİVAL kataloğu çıktı. Sadece 12 ajanda çeşidiyle başladığımız bu yolculukta bugün ürün kataloğumuz ajanda, takvim ve notluklar olarak yaklaşık 200 üründen oluşuyor.
2008’de İstanbul’da Promotürk Uluslararası Promosyon Ürünleri Fuarı ile Müsiad Uluslararası Fuarı’na katıldık. 3. yıl hedefimizi, aynı gün iki farklı fuara katılarak gerçekleştirdik. Ardından Kırtasiye ve Ofis Ürünleri Fuarlarıyla birlikte her yıl en az iki fuara katılarak bu güne geldik. 2011 yılı Ocak ayında Almanya’nın Duesseldorf şehrinde düzenlenen PSI Promosyon Fuarına katılarak yurtdışı fuarlara katılma hedefimize de 5.yılımızda ulaşmış olduk.
Dival doğduğundan itibaren arge ve inovatif çalışmalara büyük önem verdik. Şirket bünyesinde en az iki kişinin tam zamanlı olarak çalıştığı ar-ge departmanımızı oluşturduk. Bu çalışmalarımız sonucunda bugün itibariyle Dival’in 20’nin üzerinde tasarım tescilli ürünü bulunmaktadır.
Bu yılın başında da, Selçuk Üniversitemizin güzel sanatlar fakültesi ile yaptığımız bir çalışmayla Promosyon Ürün Tasarım Yarışmamızı düzenledik. Geleneksel hale getireceğimiz yarışmamızı, üniversite sanayi işbirliği kapsamında bir sosyal sorumluluk projesi olarak tanımladık. Bu sebeple profesyonel katılımı almayıp sadece öğrenciler için gerçekleştirdik. Hatta ilk yarışmamızda öğrencilerin Konya’daki üniversitelerden birisinde öğrenci olmasını ön şart olarak belirledik.
29 Şubat tarihinde start alan ve Üniversite – Sanayi işbirliğinin sektörümüzde uygulanmış ender örneklerinden birisi olan bu yarışmamızda, üniversite öğrencileri arasında inovasyonu ve girişimciliği özendirmeyi, tasarım etkinliklerini yaygınlaştırmayı hedeflemiştik, bu amaç doğrultusunda öğrencilere bir katkımız olduğunu umuyoruz.
Yarışmamız üç kategoride düzenlendi:
• Promosyon amacıyla firma ve kurumların dağıtabilecekleri veya perakende satışa yönelik her türlü ajanda ve tarih içermeyen defterleri kapsayan Ajanda kategorisi,
• Kişisel veya ofis anlamında masa üstü kullanıma yönelik fonksiyonel gereçleri kapsayan Masaüstü Gereç kategorisi,
• Promosyon veya hediyelik amaçlı, özgün tasarımlara sahip ve eğitici, öğretici içerikle hazırlanan Dival Konsept kategorisi.
Her üç kategorimizde de yoğun bir katılımla tamamlanan yarışmamız sonunda jürimizin titiz değerlendirmeleriyle, ödüle layık görülen eserler belirlendi. Yoğun katılımlarıyla ilgilerini gösteren öğrenci arkadaşlarımıza teşekkür ediyor, bundan sonraki çalışmalarında başarılar diliyorum.
Jüri üyemiz olarak bu çalışmamızı destekleyen SÜ GSF Dekanımız Prof. Dr Fevzi Günüç Bey’e, Necmeddin Erbakan Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Saim Arıtan Bey’e, GSF Dekan yardımcısı Yrd. Doç. Dr Uğur Atan Bey’e, Grafik Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Harun Hilmi Polat Bey’e, Ögretim Görevlisi Harun Türkmenoğlu Bey’e, yarışma sürecinin her aşamasında projenin üniversite ayağını temsil eden Grafik Bölümü öğretim görevlisi Ali Atıf Polat Bey’e buradan teşekkür ediyorum.
Değerli davetlilerimize, misafirlerimize, iş ortaklarımıza ve bayilerimize de bu etkinliğimizde bizleri yalnız bırakmadıkları için şirketimiz adına teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum.

29 Şubat tarihinde start alan Dival Tasarım Yarışması “Ajanda Tasarımı, Masaüstü Gereç Tasarımı ve DİVAL Konsept Ürün Tasarımı” olmak üzere üç kategoride yapıldı. Değerlendirme sonucunda her kategorinin birincisine MacBook, ikincilere iPad2 ve üçüncülere ise ASUS Tablet Pc hediye edildi.

Dereceye giren yarışmacılar

AJANDA Kategorisinde
BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ : Süleyman Çalışkan – Selçuk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölümü 4. Sınıf
İKİNCİLİK ÖDÜLÜ  : Veysel Bayram – Selçuk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölümü 4.Sınıf
ÜÇÜNCÜLÜK ÖDÜLÜ : (Grup Katılım) Seher Akar – Konya Üniversitesi Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesi
MANSİYON ÖDÜLÜ : Safa Şahin – Selçuk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü 2. Sınıf
MANSİYON ÖDÜLÜ : Ali Kalkan – Selçuk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölümü
MASAÜSTÜ GEREÇ Kategorisinde
İKİNCİLİK ÖDÜLÜ  : Umut Büyükekmekçi- Selçuk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölümü 3. Sınıf
ÜÇÜNCÜLÜK ÖDÜLÜ : Talha Çelik – Selçuk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölümü
DİVAL KONSEPT Kategorisinde
İKİNCİLİK ÖDÜLÜ  : Ali Kalkan – Selçuk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölümü
İKİNCİLİK ÖDÜLÜ  : Ünzile Aydın – Selçuk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölümü 3. Sınıf
ÜÇÜNCÜLÜK ÖDÜLÜ : Melike Atılgan – Selçuk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölümü 4. Sınıf
MANSİYON ÖDÜLÜ : Salih Sağlam – Selçuk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölümü 2. Sınıf
Masaüstü Gereç ve Dival Konsept kategorilerinde birincilik ödülü bulunmamaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin