Dişhekimliği Fakültelerinde Okuyana Eğitim Bursu

Türk Dişhekimleri Birliğimiz tarafından her yıl olduğu gibi bu 2019-2020 eğitim döneminde de Dişhekimliği Fakültesini kazanmış 1.sınıflarında okuyan en fazla yirmi öğrenciye karşılıklı olarak Eğitim Bursu verilecektir.

Dişhekimliği Fakültelerinde Okuyan Burs başvurusunda bulunmak isteyen adayların, Başvuru Formu`nu doldurarak, e-mail yoluyla Türk Dişhekimleri Birliğimize ulaştırmaları gerekmektedir.

Burs başvurusunun kesin sonuç kabulünden sonraki zamanda tüm belgelerin asılları kargo ile Birlik adresine gönderilecektir.

11 Ekim 2019’a kadar son başvuru yapabilirisniz. Lütfen bu tarihe kadar başvurunuzu yapınız.

Birliğimiz tarafından her yıl olduğu gibi 2019-2020 eğitim döneminde de Dişhekimliği Fakültelerinin 1.sınıflarında okuyan toplam 20 öğrenciye karşılıklı olarak Eğitim Bursu verilecektir.

Burs başvurusunda bulunmak isteyen adayların, Başvuru Formu`nu doldurarak, e-mail yoluyla Birliğimize ulaştırmaları gerekmektedir.

Burs başvurusunun kesin kabulünden sonra tüm belgelerin asılları kargo ile Birlik adresine gönderilecektir.

Son başvuru tarihi; 11 Ekim 2019`dur.

Dişhekimliği Fakültelerinde Okuyana Eğitim Bursu Başvuru Formu için Tıklayınız

Türk Dişhekimleri Birliği (TDB); ülkemizde ağız diş sağlığı hizmeti sunan 30 bini aşkın dişhekiminin ortak sesi ve dişhekimliği mesleğinin Türkiye`deki sözcüsü olan Anayasal bir kuruluştur.

TDB; Anayasanın 135.inci maddesinde tanımlanan “kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları” kapsamında 7 Haziran 1985 tarihinde Resmi Gazete’de yayınlanan 3224 sayılı “Türk Dişhekimleri Birliği Kanunu” ile kurulmuş bir meslek örgütüdür.

Ağız diş sağlığı genel sağlığın ayrılmaz bir parçasıdır. Türk Dişhekimleri Birliği; halkımızın ağız diş sağlığının korunması, geliştirilmesi ve her bireyin kolay ulaşabileceği ağız diş sağlığı hizmetleri için bilimsel ve koruyucu temelli politikaların oluşması için çalışır.

TDB; dişhekimlerinin maddi manevi haklarını korumak ve meslek ahlakının korunmasını sağlamak adına çalışmalarını yürütür.

İletişim Bilgileri
Kızılırmak Mah. 1446. Cad.
Alternatif İş Merkezi No:12/38
06530 Çukurambar,
Çankaya/ANK.
0 312 435 93 94
tdb@tdb.org.tr