DİNOZORLAR NASIL YOK OLDU

İLKÖĞRETİM OKULU ÖĞRENCİLERİNE YÖNELİK MATEMATİK VE FEN BİLİMLERİ PROJE ÇALIŞMASI

BU BENİM ESERİM MATEMATİK VE FEN BİLİMLERİ PROJE YARIŞMASI

PROJE AMACI: DEVASA BÜYÜKLÜKTE CANLILAR OLAN DİNOZORLARIN NASIL OLUP DA YOK OLDUKLARINI ANLAYABİLME

PROJE HEDEFİ: 165 MİLYON BOYUNCA DÜNYA?YA HAKİM OLAN DİNOZORLARIN KRETASE `NİN SONLARINDA NASIL OLUP DA YOK OLDUKLARINI ANLAYABİLME.65 MİLYON YIL ÖNCEKİ BESİN ZİNCİRİNİ TAHMİN EDEBİLME.DİNOZORLARIN HAYATINI İNCELEYEBİLME.YOK OLMA TEORİLERİ VE BUNLARI KANITLAYAN VEYA KANITLAMAYA ÇALIŞAN ARAŞTIRMALARI İZLEME.

PROJE ÖZETİ: DİNOZOR FOSİL RESİMLERİ VE ANİMASYON RESİMLERİ BULUNUR.DÜNYA?DAKİ BESİN ZİNCİRİNİN EN TEPESİNDE DİNOZORLARIN OLDUĞU BELİRTİLİR. DİNOZORLARIN YOK OLMA TEORİLERİ ARAŞTIRILIR.BULUNAN BİLGİLER DOSYAANIR.

GERÇEKLEŞTİRİLEN FAALİYETLER: DİNOZORLAR VE YAŞADIKLARI DÖNEM OLAN YAKLAŞIK 65 MİLYON YIL ÖNCEKİ YERYÜZÜ HAKKINDA BİLGİLER BULUNUR.FOSİL RESİMLERİ VE ANİMASYON RESİMLERİ BULUNUR.DİNOZORLARIN YAŞAYIŞLARI HAKKINDA BİLGİLER BULUNUR. OLASI YOK OLUŞ TEORİLERİ HAKKINDA ARAŞTIRMA YAPILIR.GÖKTAŞININ DÜNYA?YA ÇARPMASI SONUCU YOK OLABİLMELERİ HAKKINDA BİLGİLER BULUNUR. YANARDAĞ PATLAMALARI SONUCUNDA YOK OLABİLMELERİ HAKKINDA ARAŞTIRMA YAPILIR.BUZUL DEVRİNE GİRİLDİĞİNDE BÜYÜK VÜCUTLU OLMANIN OLUMSUZ ETKİSİ İLE YOK OLABİLECEKLERİ HAKKINDA ARAŞTIRMA YAPILIR. RESİMLERLE DOSYA HAZIRLANARAK DÜZENLENİR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin