Din-Bilim Çalıştayı

Din – Bilim Çalıştayı

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi ile İslam Ekonomisi ve Finansı alanda öne çıkan bir ülke olan Malezya’daki Malezya Üniversitesi’nin Şeriat (İslam Hukuku) ve Ekonomi Bölümü ortaklığında yürütülecek olan çalıştayın konusu; tevhîdi metodolojinin ışığında ontolojik, epistemolojik hususlarla birlikte bunların pratikte uygulanabilirliğidir.  
Bugün öne çıkan İslami finansın arka plânını oluşturan İslam Ekonomisi modern bir olgu olduğu için temellerinin oturtulması açısından epistemolojik konular özellikle önem arzetmektedir.   Konunun dünyadaki öncü isimlerinden biri olan Prof. Dr. Masudul Alam Choudhury’nin aktif katılımıyla şekillenecek olan çalıştaya yurt içi ve yurt dışından ilgililerin iştirakı beklenmektedir. Çalıştay konusunun özgüllüğü ve çalıştay süresinin kısalığı dikkate alınacak olursa sınırlı sayıda sunum yapılacağını belirtmekle birlikte, dinleyici-katılımcı hususunda herhangi bir sınır olmadığını da eklemeliyiz.

Tarih: 13-14 Temmuz, 2017

Mekân: İZÜ Halkalı kampüsü, İSEFAM merkezi   
İletişim İZÜ: Koordinatör: Yrd. Doç. Dr. Zeyneb Hafsa Orhan , [email protected]   Arş. Gör. Eren Yıldırım, [email protected]   Arş.Gör. Muhammet B. Toprak, [email protected]   Malezya Üniversitesi: Professor Dr. Masudul A. Choudhury, [email protected] 

Katılım Şartı: Sunum yapmak için ilgili alanda İngilizce bir makale gönderilmesi şarttır. Yukarıda da belirtildiği gibi, katılım sınırlı sayıda olacaktır.  
Dinleyici-katılımcı olmak için İngilizce bilgisi gerekmektedir. Yaz okulu ve konferans katılımcıları bu çalıştaya ücretsiz iştirak edebilirlerken sadece bu etkinliğe katılmak isteyenler için katılım ücreti 100 dolardır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin