Dile Gelen Resimler eTwinning Projesi

e Twining projesi
e Twining projesi

Dile Gelen Resimler e Twining projesi  Elazığ Kıbrıs Şehitleri İlkokulu Sınıf öğretmenlerinden MEHMET ERCAN tarafından kurulmuştur. 16/10/2021 tarihinde onaylanan projeye ülkemizin farklı şehirlerinden 10 Öğretmen, AZERBAYCAN ‘dan 6 Öğretmen katılmıştır.

Projede 5 – 11 yaş aralığındaki çocukların;  duygularını, yaşadıklarını, hayallerini, sevinçlerini özgürce ifade edebilmeleri ve bu duygularını okuma, resim çizme, sunum, yorumlama, anlatım vb. etkinliklerle dile getirmelerine yardımcı olmak amaçlanmaktadır.

Dört ay sürecek projede; öğrenciler içinde bulundukları anı düşünerek hayaller kurmaya, onları düşünmeye sevk ederek duygularını sözlü, resim ya da yazılı olarak özgürce ifade edebilecekleri ortamlar hazırlamayı planlanmaktadır.

Proje sayesinde öğrenciler, çizim, sunum, yorumlama, anlatım vb. becerilerinin gelişmesi sağlayacaktır. Yapılan etkinliklerle okullar arasında etkileşim gerçekleşecektir.

Bireysel olarak ve grup etkileşimli faaliyetlerle kendini ifade edebilen, çağın teknolojik imkanlarından anlamlı bir şekilde yararlanmayı öğrenen insanlar yetiştirmesi hedeflenmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

five − one =