Ana Sayfa Öğretmenlere Yönelik Etkinlikler Dijital Oyunlar Semineri ve Çalıştayı

Dijital Oyunlar Semineri ve Çalıştayı

Dijital Oyunlar
Dijital Oyunlar Semineri ve Çalıştayı

Bilişim Teknolojileri Eğitimcileri Derneğinin, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu, Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Ankara Eğitim Platformu işbirliğinde düzenlediği Dijital Oyunlar Semineri ve Çalıştayı 17 Mayıs 2022 tarihinde Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumunda yapılacaktır. Etkinlikte TOGED (Türkiye Oyun Geliştiricileri Derneği), Bilişim Teknolojileri Eğitimcileri Derneği, TESFED (Türkiye Espor Federasyonu), Espor Eğitimi Araştırma Merkezi ve BTK Güvenli İnternet Merkezi uzmanlarından eğitimcilerin faydalanması amaçlanmaktadır.

Etkinliğin sabah oturumundaki seminerde eğitimcilerin, dijital oyunların olumlu ve olumsuz etkileri, dünyanın en önemli sektörleri arasında girmeye başaran dijital oyunların sektörel gücü ve esporlar konusunda farkındalıklarının yükseltilmesi hedeflenmektedir.

Öğleden sonraki oturumda ise iki grup katılımcıyla çalıştay gerçekleştirilecektir. Çalıştayda sabah oturumunda verilen bilgilendirmelere dayanarak öğrencilerin durumlarının değerlendirilmesi, dijital oyun geliştirme eğitimine yönelik yapılabilecekler, dijital oyun geliştirme ekipleri, dijital oyunların olumsuz etkilerine ilişkin okullarda alınabilecek tedbirler eğitimci bakış açısıyla değerlendirilecek ilgili sorunlara çözüm önerileri getirilmeye çalışılacaktır.

Dijital Oyunlar Semineri ve Çalıştayı Başvuru Formu

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

13 − 10 =

Exit mobile version