Dijital Öğretmenler Projesinin IV.dönem başvuruları

Dijital Öğretmen
Dijital Öğretmenler Projesi

ING Türkiye, Habitat Derneği ve ODTÜ işbirliği ile hayata geçen “Dijital Öğretmenler” Projesi dijital yetkinliklerini güçlendirmek isteyen öğretmenlerini arıyor!

Çevrim içi olarak iki fazdan oluşacak “Dijital Öğretmenler Projesi”nin Şubat-Nisan 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilecek çevrim içi fazına, 25 uygulama ilinden gelen başvurular kabul edilecek. Kontenjan 1.000 öğretmenle sınırlı.

Şubat-Nisan 2022 tarihleri arasında ODTÜ’lü akademisyenler tarafından 1000 öğretmene dijital yetkinliklerini geliştirmek için, dijital vatandaşlık ve güvenlik, etkili sunum hazırlama, yaratıcılık ve görsel tasarım (infografik, video/fotoğraf oluşturma ve düzenleme), eleştirel düşünme ve ölçme & değerlendirme modüllerinden oluşan 8 haftalık bir eğitim verilecek.

I.faz eğitimlerinin ardından 1.000 öğretmenin içinden seçilecek 100 öğretmene yine çevrim içi olarak ODTÜ’lü akademisyenler tarafından ikinci faz tanıtım dersi verilecek. Bu eğitimlerin ardından 100 öğretmenin öğrendiklerini okullarındaki öğrencilere aktarmaları beklenecek.

Dijital Öğretmenler Projesi’nin amacı:
· Öğretmenlerin dijitalleşen dünyaya adım atması ve dijital yetkinlikler edinmesi.
· İkinci fazı tamamlayan öğretmenlerin en az 2.000 öğrenciye bu içerikleri aktarması.
· Öğretmen ve öğrencilerin dijital dönüşümün bir parçası haline getirilmesi.
· Farklı illerdeki öğretmenlerin aynı eğitimleri yerellerindeki öğrencilere aktararak bölgesel dijital yetkinlik eşitliğinin sağlanması
· Türkiye’deki dijital dönüşüme destek olmak

Proje İlleri: Adana, Ankara, Antalya, Burdur, Bursa, Çanakkale, Diyarbakır, Elazığ, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kars, Kayseri, Kırklareli, Kocaeli, Konya, Mersin, Ordu, Rize, Şırnak, Uşak, Van.

Son Başvuru Tarihi: 16 Ocak 2022

Projemiz 8 hafta boyunca devam edecektir, bu süre boyunca ODTÜ’lü akademisyenler tarafından verilecek senkron ve asenkron dersleri tamamlamanız gerekmektedir.

Eğitimler, bilişim teknolojilerinin eğitimde kullanımına yönelik olarak giriş seviyesinde olacaktır. Başvuru için en temel düzeyde bilgisayar kullanabilmeniz yeterlidir.

Her türlü sorunuz için [email protected] adresinden bilgi alabilirsiniz.

Dijital Öğretmenler Projesi başvuru formu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin