“Dijital Öğretmenler” Projesi gönüllü öğretmenlerini arıyor!

gönüllü öğretmenler
Dijital Öğretmenler

ING Türkiye, Habitat Derneği ve ODTÜ işbirliği ile hayata geçen “Dijital Öğretmenler” Projesi gönüllü öğretmenlerini arıyor!

Başvuru kriterleri:

MEB’e bağlı sözleşmeli veya kadrolu ilkokul ve/veya branş öğretmeni olmak,
Sosyal fayda yaratmayı istemek,
Motive olmak,
Dijital yetkinliklerin düşük olması,
Dijital yetkinlikler kazanmak ve bu kazanımları öğrenciler ile paylaşmak istemek.

Çevrim içi olarak iki fazdan oluşacak “Dijital Öğretmenler Projesi”nin Mart-Haziran 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilecek çevrim içi fazına, 15 uygulama ilinden gelen başvurular kabul edilecek. Kontenjan 1.000 öğretmenle sınırlı.

Mart-Haziran 2021 tarihleri arasında ODTÜ’lü akademisyenler tarafından 1000 öğretmene dijital yetkinliklerini geliştirmek için, dijital vatandaşlık ve güvenlik, etkili sunum hazırlama, yaratıcılık ve görsel tasarım (infografik, video/fotoğraf oluşturma ve düzenleme), eleştirel düşünme ve ölçme & değerlendirme modüllerinden oluşan 10 haftalık bir eğitim verilecek.

I.faz eğitimlerinin ardından 1.000 öğretmenin içinden seçilecek 100 öğretmene yine çevrim içi olarak ODTÜ’lü akademisyenler tarafından ikinci faz eğitim verilecek. Bu eğitimlerin ardından 100 öğretmenin öğrendiklerini okullarındaki öğrencilere aktarmaları beklenecek.

Dijital Öğretmenler Projesi’nin amacı:
· Öğretmenlerin dijitalleşen dünyaya adım atması ve dijital yetkinlikler edinmesi.
· İkinci fazı tamamlayan öğretmenlerin en az 2.000 öğrenciye bu içerikleri aktarması.
· Öğretmen ve öğrencilerin dijital dönüşümün bir parçası haline getirilmesi.
· Farklı illerdeki öğretmenlerin aynı eğitimleri yerellerindeki öğrencilere aktararak bölgesel dijital yetkinlik eşitliğinin sağlanması
· Türkiye’deki dijital dönüşüme destek olmak

Proje İlleri: İstanbul, Ankara, İzmir, Ağrı, Aydın, Kahramanmaraş, Adana, Samsun, Gaziantep, Erzurum, Bursa, Van, Trabzon, Diyarbakır ve Konya.

Son Başvuru Tarihi: 14 Mart 2021

Projemiz 10 hafta boyunca devam edecektir, ODTÜ’lü akademisyenler tarafından verilecek 10 senkron ve 10 asenkron dersi tamamlamanız gerekmektedir.

Eğitimler, bilişim teknolojilerinin eğitimde kullanımına yönelik olarak giriş seviyesinde olacaktır. Başvuru için en temel düzeyde bilgisayar kullanabilmeniz yeterlidir.

Her türlü sorunuz için [email protected] adresinden bilgi alabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

twenty − 15 =