Dijital Liderlik Eğitimi

Dijital Liderlik

Kadir Has Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Avrupa Çalışmaları Merkezi (CIES) tarafından yürütülen STK Clinique eğitimleri “Dijital Liderlik”le devam ediyor. Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği’yle (TKSSD) birlikte 25 Eylül 2018 tarihinde düzenlenecek eğitimi, dijitalleşme, liderlik ve eğitim konularında uzmanlaşan Gökhan Yücel verecek.

Dijital dönüşüm, yapay zeka, blokzincir (blockchain), veri temelli düşünme, girişimcilik, inovasyon gibi kavramların tartışılacağı eğitimde, dijital çağın eğilimleri ve bu eğilimlerin çeşitli alanlardaki uygulamaları da ele alınacak. Gökhan Yücel eğitimin ikinci bölümde, bir dijital liderde bulunması gereken temel özelliklerden yola çıkarak, ‘Dijital Dönüşüm Liderliği’ başlıklı interaktif bir atölye çalışması düzenleyecek. Bu bölümde katılımcılardan dijital dönüşüm stratejisi çerçevesi oluşturmaları istenecek.

STK Clinique, STK çalışanları, yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin bilgi ve becerilerini güçlendirmeyi hedefliyor ve bu grupların katılımını teşvik ediyor. Dijital Liderlik, 11. STK Clinique eğitimi olacak. Eğitimler, Kadir Has Üniversitesi Araştırma Merkezleri Binası’nda veriliyor.

STK Clinique Nedir?

Uluslararası İlişkiler ve Avrupa Çalışmaları Merkezi tarafından oluşturulan STK Clinique, ayda yaklaşık ortalama iki defa sivil toplum çalışmalarını desteklemek üzere eğitimler düzenliyor. Bir gün süren eğitimler, sivil toplum kuruluşlarının hızla değişen dünyaya uyum süreçlerine destek olmayı amaçlıyor. Bu doğrultuda STK Clinique, sivil topluma gönül vermiş gençlerin bilgiyle donanmalarını, becerilerini güçlendirmeyi ve karar alma süreçlerine daha etkin katılımlarını sağlamayı hedefliyor. Eğitim konuları hem ülkemizde hem de dünyadaki güncel gelişmelere ve temelde STK’ların aktif rol oynadığı alanlara odaklanıyor.

“İyi Yönetişimi Yakalamak: Sivil Toplum ve Gençliğin Güçlenmesi’’ projesi kapsamında düzenlenen eğitimler, katılımcılar ve eğitimciler için bir diyalog platformu yaratıyor. STK Clinique programları bunun yanı sıra kendini yenileyen, deneyimli eğitmenlerle tanışma, onların bilgi ve vizyonlarından ilham alma fırsatı sunuyor.

​Başvuru :
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeWyooI2e1Bjo_tTd2rUS5GdO5ohuivDuOfSVLT43o-NsvoJQ/viewform

Proje

İyi Yönetişimi Yakalamak: Sivil Toplum ve Gençliğin Güçlendirilmesi projesi güçlü bir sivil toplumun demokrasinin vazgeçilmez bir parçası olduğu öncülüne dayanarak sivil toplum kapasitesini güçlendirmeyi amaçlıyor. Proje, Hollanda İstanbul Başkonsolosluğu, Matra Programı tarafından finanse edilmektedir.

Kimler Başvurabilir

Sivil toplum örgütlerinden genç profesyoneller ve uluslararası ilişkiler, kamu politikası, siyaset, gazetecilik, sivil toplum ve ekonomiye ilgili olan lisansüstü öğrencilerin başvurması teşvik edilir. Hedef yaş grubu 22-35 yaş aralığıdır. (1983-1996 yılları arasında doğan)

İngilizce yeterliliği gerekli değildir, ancak seçim sürecinde bir tercih olabilir.

Ücret:
Katılım ücreti 250 liradır.

Ders ücreti, okuma materyalleri ve yeme içme katılım ücretine dahildir.

Matra fonu ile en fazla 15 adaya kadar burs verilecektir.
Lütfen başvuru formunda burs başvurusu yapmak isteyip istemediğinizi belirtiniz.

Burslar organizatörlerin takdirindedir. Başarılı adaylara eğitime kabul edilmeleri dahilinde haber verilecektir.
Başvuru ve Kayıt İşlemi:

Son başvuru tarihi 18 Eylül 2018.
Kabul, organizatörlerin takdirindedir. Ücretler ve ödeme bilgileri ile ilgili bilgiler, eğitimlere kabul edilen katılımcılara daha sonra teyit edilecektir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin