Dijital Ekonomi ve Ötesi

Dijital Ekonomi

Değerli Bilişimciler,

Türkiye Bilişim Derneği(TBD) tarafından 1976’dan bu yana düzenlenen TBD Ulusal Bilişim Kurultayının 34’üncüsü, “Bilişimle-Gelişim: Türkiye’de Dijital Dönüşüm” ana temasıyla 20 – 21 Aralık 2017 tarihinde Sheraton Ankara Hotel & Convention Centre’de gerçekleştirilmiştir. T.C. Kalkınma Bakanı Sayın Lütfi ELVAN, milletvekilleri, kamu, özel sektör ve üniversitelerimizin yöneticileri, öğretim üyeleri, sivil toplum kuruluşlarımızın temsilcileri, bilişim uzmanları ve öğrencilerin katılımı ile gerçekleşen kurultayda; alanlarında uzman 70’in üzerinde konuşmacı söz almış, yapılan çalıştaylara ortalama 50’nin üzerinde profesyonel katkı vermiş ve kurultaya 2500 kişiyi aşkın katılım olmuştur. Ayrıca, 53 firma çözüm ve teknolojileri ile kurultaya destek vermiş ve söz konusu firmaların 38’i ise stand açmıştır.

Kurultayımızın açılışını onurlandırarak, açılış konuşmasını yapan Kalkınma Bakanımız Sayın Lütfi ELVAN; “yeni nesil mobil genişbant altyapıları, nesnelerin interneti, bulut bilişim, büyük veri analitiği, yapay zeka, sanal gerçeklik ve 3 boyutlu yazıcı gibi teknolojilere de işaret ederek, bu teknolojiler sayesinde önümüzdeki dönemde ekonominin dijitalleşmesinin yeni bir boyuta geçeceğini ve 2018 yılının “dijital ekonomi” yılı olacağını ifade” etmiştir.

21-22 Kasım 2018 tarihinde Sheraton Ankara Hotel & Convention Centre’de gerçekleştirilecek olan TBD 35’nci Ulusal Bilişim Kurultayının teması ülkemizin dijital olgunluk seviyesinin yükseltilmesine ve dijital ekonominin büyütülmesine katkı sağlamak amacıyla Bakanımızın da öngörülerine uygun şekilde “Dijital Ekonomi ve Ötesi” olarak belirlenmiştir.

Yurtiçi ve yurtdışından konusunda uzman konuşmacıların davet edildiği kurultayımıza, kamu ve özel sektörün yönetici ve çalışanları, sanayici ve iş adamları, akademisyenler, girişimciler, öğrenciler ve teknolojiyi yoğun kullananlar katkı sağlayacaklardır.

Teknoloji üreten, ARGE, yenilik ve girişimcilik temelli olarak tüm sektörlerde dijital dönüşümü gerçekleştiren, küresel rekabette başarılı ve refah seviyesi yüksek bir Türkiye için bütün taraflara özellikle de bilişimcilere önemli sorumluluklar düşmektedir. Sizleri bilişim sektörünün en önemli, sektörel katılımı en büyük etkinliği olan Bilişim 2018’de deneyimleriniz ve vizyonunuzla ortak akıl oluşturmaya davet ediyoruz.

Saygılarımızla,
TBD Yönetim Kurulu

http://www.bilisim.org.tr/bilisim2018

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

four + 9 =