Dijital Çağda Eğitim: Öğretme, Öğrenme ve Araştırma

Değerli EJERCongress 2020 Katılımcıları,

EJER Dergisi ile Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nin birlikte düzenlediği EJERCongress 2020’ye hoşgeldiniz… VII th International Eurasian Educational Research Congress için sizlerle 24-27 Haziran 2020’de Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nde buluşmaktan mutluluk duyuyoruz. Yedi yıldır her yıl üstüne koyarak gerçekleştirdiğimiz EJERCongress’i, 2020’de daha da iyi yapmak için hazırlıklara başladık.

Ana teması, “Dijital Çağda Eğitim: Öğretme, Öğrenme ve Araştırma” olan EJERCongress 2020’nin davetli konuşmacılarını belirliyoruz. Dünyada eğitim alanında uzmanlığıyla tanınan konuşmacılarımızın isimlerini önümüzdeki günlerde sizlerle paylaşacağız. EJERCongress başladığı 2014 yılından bu yana çok sayıda bilim insanını ağırladı. Philip Zimbardo, Irvin David Yalom, Albert Bandura, James Banks, Burke Johnson, Corrine Glesne, Anthony J. Onwuegbuzie, Rowena Murray, Joe O’Hara, Anthony De Puante, Elliot Turiel, Ann Katrin Sward, Linda Davis, Gerald Nosich, Şenel Poyrazlı, Okan Bulut davetli konuşmacılarımızdandı. EJERCongress 2019’da Kanada, Finlandiya, Estonya ve Güney Kore büyükelçileri kongremize katılarak ülkelerindeki eğitim deneyimlerini paylaştılar.

Ayrıca ülkemizin eğitim sorunları ve çözüm yollarına ilişkin fikirlerini paylaşan yüzlerce bilim insanı çalıştay ve panellerde bizlerle oldu. 25 eğitim fakültesi dekanı geleceğin öğretmenine ilişkin düşüncelerini EJERCongress’lerde birlikte tartıştı.

Ülkemizdeki kongrelerde ilk kez EJERCongress’in uyguladığı “çocuklarınızla bekliyoruz” etkinliğini iki yıldır büyük bir keyif ve mutlulukla gerçekleştiriyoruz. Etkinliğimize katılan küçük katılımcımız, kongreden sonra “Benim üniversitem ne zaman açılacak?” diye soruyor ve gün sonunda ortamdan ayrılmak istemiyorsa iyi şeyler yapmışız demektir. 2020’de katılımcı çocuklarımıza daha güzel ortamlar sağlamayı hedefliyoruz.

EJERCongress 2020 için bildiri özetlerinizi, 15 Ekim 2019’dan itibaren sitemizdeki “özet gönder” bölümünden yükleyebilirsiniz.

EJERCongress 2020’de Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nde görüşmek üzere…

EJERCongress 2020 | Düzenleme Kurulu

ÖNEMLİ TARİHLER
Kongre Başlangıç Tarihi 24 Haziran 2020
Kongre Bitiş Tarihi 27 Haziran 2020
Bildiri Özeti Gönderim Başlangıç Tarihi 15 Ekim 2019
Bildiri Özeti Gönderim Bitiş Tarihi 15 Nisan 2020
Bildiri sahipleri için son kayıt/ödeme tarihi 25 Mayıs 2020
Dinleyici /bildirimsiz katılımcı için son ödeme tarihi 27 Haziran 2020
Kongre programının ilanı 15 Haziran 2020
Tam metin gönderimi son tarihi (isteğe bağlı) 28 Ağustos 2020

https://www.ejercongress.org/tr