Digi-Edu-vation projesi ile Çevrimiçi Müzik Geceleri

Digi-Edu-vation eTwinning projesinde ülke takımları kurularak canlı bağlantı ile Sanatçı Anma Geceleri düzenlenmiştir, ülkeler arası müzik dinletisi yapılmıştır, ünlü sanatçılar yad edilmiştir, şarkılar söylenmiştir. Canlı bağlantıların sonunda anketler düzenlenmiş, kahoot ya da quiziz yarışmaları yapılmıştır. Müzik evrenseldir ilkesi ile yola çıkılarak; çevrimiçi müzik gecelerinde öğrenciler farklı ülkelerden akranlarıyla biraraya gelmiş, farklı kültürler ve müzik melodileri tanımış; yabancı dil ve sosyal becerilerini geliştirmişlerdir.

Birinci takım olarak Türk takımı öğretmenleri R. Özler Özseçer, Mine Şay Yavuzel, Ayça Örenel, Bahriye Kaya ve öğrencileri Türk Müzik Gecesini düzenlemişlerdir. 1 Şubatta vefatının 22. yıl dönümünde saygıyla anarak Barış Manço’yu yad etmişler ve onun “Anlıyorsun Değil mi?”, “Nick The Chopper” şarkılarını seslendirmişlerdir. Canlı bağlantıda Müzik öğretmeni Cemal Kızılkan da gitar eşliğinde Barış Manço şarkılarını seslendirerek yer almış ve geceye renk katmıştır. Program sonunda R. Özler Özseçer tarafından hazırlanan anketler proje öğrencilerine uygulanmıştır. Anket sonuçları  twinspace forum sayfalarında da paylaşılarak öğrencilerin birbirleri ile iletişim kurmalarına fırsat sunulmuştur.

turkish team music time minturkishteam musicnight min

 

25 Şubatta Viktoria öğretmen tarafından Ukrayna müzik gecesi yapılmıştır. Viktoria öğretmen ve Ukraynalı öğrencileri Volodymyr Ivasyuk’u anarak Chervona Ruta ve Red Rute şarkılarını seslendirmişlerdir. Program sonunda proje öğrencilerine Ukraynalı öğretmen Viktoria öğretmen tarafından kahoot yapılmıştır.

ukraine music night min

 

4 Martta İtalyan  Carmela öğretmen ve  İtalyan öğrencileri tarafından Domenico Modugno yad edilmiş, meşhur şarkısı “Nel blu dipinto di blu” seslendirilmiştir. Gecenin sonunda kahoot bilgi yarışması düzenlenmiştir.

italian team min

 

27 Martta Tunuslu  Sawsen ve Mariam Jlassi öğretmenler ve Tunuslu öğrenciler tarafından ünlü şarkıcı Papa Hedi saygıyla anılmış ve meşhur şarkısı seslendirilmiştir. Program sonunda Tunuslu öğretmen Sawsen Essid tarafından proje öğrencilerine kahoot uygulanmıştır.

tunisian night min

 

3 Nisan tarihinde Gürcisanlı  Nino ve  Eka öğretmenler ve öğrencileri tarafından Gürcistan gecesi düzenlenmiş olup Meri Davitashvili saygıyla anılmıştır ve meşhur şarkısı seslendirilmiştir. Program sonunda Gürcistanlı öğretmen Nino öğretmen tarafından proje öğrencilerine kahoot uygulanmıştır.

georgian music night min

 

16 Nisan tarihinde   Eleonora, Mirela ve Bogdan adlı Romanyalı öğretmenler tarafından Romanya Müzik gecesi organize edilmiştir. Romanya Müzik gecesinde ünlü Romanyalı şarkıcı Laura Stoica saygı ile anılarak meşhur şarkısı seslendirilmiştir. Romanya müzik gecesi sonunda Romanyalı öğretmen Eleonora  tarafından proje öğrencilerine quiziz uygulanmıştır.

romanian music night min