Devlet Üniversitelerindeki Lisans Öğrencilerine Burs

Lisans Öğrencilerine Burs
Devlet Üniversitelerindeki Lisans Öğrencilerine Burs

Nef Vakfı burs başvuru
2021-2022 Öğretim Yılı Burs Başvuru Tarihleri 1-5 Ekim 2021 (Başvurular 5 Ekim saat 17.00’de sona erecektir.)

İlk Aşama Burs Başvuru Sonuçlarının Açıklanma Tarihi: Sonuçlar açıklandığında online başvuru yapan tüm adaylarımıza belirtmiş oldukları telefon numaralarına sms olarak geri dönüş sağlanacaktır.

– Not: 1.
Başvuru sayfasında belirtmiş olduğunuz bilgilerinizin güncel bilgileriniz ve güncel iletişim bilgileriniz olduğunuzu kontrol etmenizi öneririz.

– Not:2.
İlk başvuru sırasında herhangi bir evrak talep edilmemektedir. İlk etap burs başvurusu olumlu sonuçlanan adaylarımızdan birebir iletişime geçilerek evrak talep edilmektedir. Sizden talep edilmeden evrak göndermemenizi rica ederiz.

Nef Vakfı burs başvuru koşulları nedir?
T.C. vatandaşı olmak,

Disiplin cezası ve adli sicil kaydının olmaması,

Devlet üniversitelerinde lisans bölümlerinde okuyor olmak (Ön lisans, Yüksek lisans, Doktora burs başvuru kapsamı dışındadır),

Burs süresince eğitime devam ediyor olmak,

Başka bir kamu veya özel kurumdan maaş, ücret veya burs almamak ( kyk kredisi, Şehit ve Gazi çocukları, %40 ve üzeri engelli raporu olanlar ve devlet koruma ve bakım altında yetişen adaylar hariç)

Aile aylık gelirinin asgari düzeyde veya altında olması,

Aile üzerine araç ve gelir getiren tapu kaydı olmaması,

Ara sınıfta okuyan öğrenciler için genel başarı ortalamasının 4 üzerinden en az 2,0 olması ve bir üst sınıfa geçiş hakkına sahip olmak,

Üniversitelerin 1 ve 6.sınıf aralığında okuyor olmak (Hazırlık sınıfları başvuruya dahil değildir)

Sosyal sorumluluk çalışmalarına gönüllü katılım istemek ve sosyal sorumluluk bilincine sahip olmak

Burslar 10 ay boyunca kesintisiz devam etmektedir.

Nef Vakfı bursları karşılıksızdır.

www.nefvakfi.org adresimizde yer alan online burs başvuru formunu doldurarak, burs başvurusunun ilk aşamasını tamamlamış olursunuz.

ÖNEMLİ NOTLAR

İlk aşamada olumlu değerlendirilen ve gerekli evrakların talep edildiği adaylar ile birebir görüşme yapılmaktadır. Sonuçlar, öğrencilere e-posta ve SMS ile duyurulacaktır. (İstanbul içinde ikamet eden adaylarımız ile birebir, il dışında ikamet eden adaylarımız ile ise telefon ya da belirtilen haberleşme kanalları ile görüşme sağlanacaktır.)
İlk aşamanın olumlu sonuçlandığı bilgisi iletilen adayların, gerekli evraklar listesinde yer alan belgeleri eksiksiz olarak tarafımıza iletmesi gerekmektedir.
Başka bir kurumdan burs alanlar Nef Vakfı bursuna başvuramaz.
Kredi Yurtlar Kurumu’ndan burs alanlar Nef Vakfı bursuna başvuru yapamaz. Kredi ve Yurtlar Kurumu’ndan Öğrenim Kredisi alınması ise Nef Vakfı bursuna başvurmak için engel teşkil etmez.
Herhangi bir kurumdan burs almayanlar, başvuru döneminde birden fazla kuruma başvuruda bulunabilirler.
Öğrencilerin önceden banka hesabı açtırmalarına gerek bulunmamaktadır.
Üniversite eğitimine devam eden şehit – gazi çocukları ve yüzde 45 engelli raporu bulunan adaylar öncelikli olarak değerlendirilecektir.
Üniversite eğitimine devam eden şehit – gazi çocukları ve yüzde 45 ve üzeri engelli raporu bulunan adaylar öncelikli olarak değerlendirilecektir.
Burslarla ilgili detaylı bilgi almak için www.nefvakfi.org’da yer alan “Sık Sorulan Sorular” bölümünü ziyaret edebilir ya da info@nefvakfi.org adresine e-posta ile sorularınızı iletebilirsiniz. Burs dönemi yoğunluğunu göz önünde bulundurarak, sorularınızı telefon ile değil, e-posta ile danışmanızı önemle rica ederiz.