DevFest Eskişehir

Eskişehir Anadolu Üniversitesi Girişmcilik Kulübü ve sponsorlarımızın katkılarıyla DevFest Eskişehir 22 Ekim’de Anadolu Üniversitesi’nde kapılarını katılımcılarına açacak.

GDG Eskişehir Olarak Neler Yapıyoruz?

GDG Eskişehir olarak, katılımcılarımızın yeteneklerini geliştirmek için aylık etkinlikler düzenliyoruz. Bu etkinliklerde güncel ve yaygın kullanılan teknolojilerle ilgili eğitimler ve tanıtımlar gibi teknik etkinlikler organize etmenin yanında, katılımcılarımızın bilgilerini insanlarla paylaşabileceği sosyal çevrelerini geliştirebileceği networking etkinlikler de düzenliyoruz.

DevFest Nedir?

DevFest, dünya genelinde Google Geliştirici Grupları tarafından her yıl düzenlenen bir teknoloji konferansıdır.

DevFest sezonunda Dünya’nın birçok şehrinde düzenlenen bu konferanslar, 2013 yılında Türkiye’de de düzenlenmeye başlamıştır. İstanbul’dan başlayarak, Ankara ve Eskişehir’de devam eden DevFest, teknolojiye meraklı, yazılım geliştirmeye gönül vermiş binlerce kişiyi Dünya’nın her yerinden profesyonel isimlerle bir araya getirmiştir.

2017 yılında gerçekleştirdiğimiz DevFest Eskişehir’de, katılımcılara en yeni teknolojileri deneme olanağı sunulmuş, geliştiricilere güncel Google teknolojileri, makine öğrenmesi ve web alanlarında bilgiler verilmiştir. Katılımcılar, uzmanların alanlarında hazırladığı oyunları oynamış, eğlenerek öğrenmiştir. Coffee Break aralarında konuşmacılar ve katılımcılar bir araya gelmiş, tanışma imkanı bulmuştur. 2017 etkinliğimiz Türkiye ve Dünya’da ses getirmiş ve Google’ın global etkinliğinde GDG Eskişehir’den ve etkinliğimizden bahsettirmiştir.

2017’de elde ettiğimiz bu başarının ardından 2018 ve 2019 yıllarında da 600’den fazla katılımcıya ulaştığımız DevFest etkinliklerinin ardından, 2020 yılında tüm Dünya’yı etkileyen Covid-19 salgını ile birlikte yüz yüze etkinliklerimizin iptali ile sarsıldık. 2020 ve 2021 yıllarında, Türkiye’deki tüm GDG Chapterlarının ortak organize ettiği online GDG DevFest etkinliğiyle Türkiye’de ses getirmeye devam ettik. Binlerce katılımcıya ulaştığımız 3 günlük etkinlik, yurt içi ve yurt dışından katılan, oyun geliştirme, Google teknolojileri, web, yapay zeka, makine öğrenmesi ve daha bir çok alanda uzmanlaşmış konuşmacıları, bilim ve teknoloji severlerin evlerine getirdi.

Bu yılda takvimler 22 Ekim’i gösterdiğinde DevFest etkinliğimize Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nde herkes davetlidir. Etkinliğimize kayıt olmak ve daha fazla bilgi için aşağıdaki meetup sayfasından ulaşabilirsiniz.

Instagram https://www.instagram.com/gdgeskisehir

Twitter https://twitter.com/GdgEskisehir

Meetup https://www.meetup.com/gdgeskisehir/events/288898504/?utm_medium=referral&utm_campaign=share-btn_savedevents_share_modal&utm_source=link

Editör
Editörhttp://www.bilimsenligi.com/
Türkiye Eğitim Kampüsü - İlkokul ortaokul lise üniversite eğitim etkinlikleri duyuruları.