Design Week Turkey

Design Week Turkey

Ekonomi Bakanlığı ve TİM işbirliğinde gerçekleşen Design Week Turkey 8-12 Kasım 2017 tarihleri arasında Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda. Etkinliğin bu seneki teması “Potential of Design”

Tasarım, yeniliğin ayrılmaz ve tamamlayıcı bir parçası. Bu bağlamda da büyümenin ve kalkınmanın sağlam temellerinden biri.

Sağlıktan eğitime, ekonomiden hizmete hayatın birçok alanını etkin bir şekilde kapsayan tasarım,rekabetçi ve başarılı olabilmek için bir farklılaşma aracı ve çok yüksek bir potansiyele sahip.

Ekonomi Bakanlığı ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) işbirliğinde düzenlenen Design Week Turkey de bu potansiyeli Kasım ayında Türkiye’nin odağına taşıyor. İstanbul’u dünya çapında tasarım meraklılarının ilgi odağı haline getiren Design Week Turkey atölyeleri, sergileri ve etkinlikleri 8 Kasım’da kapılarını açıyor.

Mobilya tasarımından modaya, grafikten aydınlatmaya kadar pek çok disiplinden bağımsız tasarımcı ve tasarım ofisleriyle üreticileri, genç yeteneklerle profesyonelleri ve tasarım tutkunlarını buluşturan Design Week Turkey’nin teması “Potential of Design” olarak belirlendi.

Design Week Turkey, “Potential of Design” kapsamında konuk ülke olarak Finlandiya’yı ağırlıyor. DWT katılımcıları bu yıl; Tasarım – Ekonomi İlişkisi, Görsel İletişim ve Moda Tasarımı, Endüstriyel Tasarım başlıkları altında çeşitli sunum ve konuşmalara katılacak.

Tasarım çerçevesinde düzenlenen atölye çalışmaları; Türkiye’nin farklı üniversitelerinden genç tasarımcıları ve yurtdışından davet edilen tasarım öğrencilerini, farklı disiplinler üzerine çalışan tasarımcıları ortak bir platformda buluşturacak.

Design Week Turkey kapsamında izlenebilecek sergiler ise farklı disiplinlerden Türk ve yabancı sanatçıları ve tasarımcıları ağırlayacak.

8-12 Kasım 2017 tarihleri arasında gerçekleşecek olan Design Week Turkey tasarımın farklı disiplinlerinden yepyeni ve ilham verici projeler, sergiler ve atölyelerle yine İstanbul’da 5 gün boyunca tasarımı konuşturacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

seven − 6 =