Depo ve Stok Yönetimi Eğitimi (Sertifikalı)

Eğitimin Amacı
Üretimde devamlılığı sağlamak, talepleri müşteri odaklı olarak istenilen zamanda ve kalitede üretmek oldukça önemli bir süreçtir. Eğitimin amacı üretimde kullanılacak malzemelerin ihtiyaç planlaması sonucunda stok yönetiminin nasıl yapılacağını, stok yönetimi sistemlerinin nasıl oluşturulacağını ve stok malzemelerin depo yönetiminin nasıl yapılacağını aktarmaktır.

Kimler Katılmalı?
Lojistik – Tedarik Yöneticileri, Depo ve Sevkıyat Personeli, Üretim Planlama Yöneticileri, Satınalma ve Pazarlama Yöneticileri.

Eğitim Konuları
– Stok kavramı ve amacı,

– Tedarikçi yönetiminde envanter,

– Stok Yönetimi ve stok tipleri,

– Stok kontrolünün önemi ve sistem geliştirme,

– Stok maliyet kavramları,

– Stok seviye analizleri,

– Sipariş,

– Maliyet – Emniyet Dengesi,

– Dağıtım kaynak planlaması,

– Depolama kavramı,

– Depo kurulması,

– Depo içi tasarım ve yerleşim planı,

– Stok yerleştirme,

– Malzeme yönetimi,

– Ekipman seçimi,

– Depo güvenliği,

– Depo faaliyetleri.

Yrd. Doç. Dr. Murat Çemberci Hakkında
1980 İstanbul doğumlu olan Murat Çemberci, 2002 yılında Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdikten sonra, 2003 yılı başında Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü İşletme Fakültesi Strateji Ana Bilim Dalı’nda İşletmelerde Yönetim Stratejileri Bölümünde Yüksek Lisans eğitimine başladı. Yüksek Lisans eğitimi süresince firmaların öğrenme yetenekleri, örgütsel öğrenme, teknolojik öğrenme ve öğrenmenin firma performansı üzerine etkisini araştıran çeşitli çalışmalar yaptı ve seminerler verdi. 2006 yılında “Örgütsel Öğrenmenin Ar-Ge Takımlarının Başarısına Etkisi” isimli Yüksek Lisans tezini savunarak İşletmelerde Yönetim Stratejileri alanında Strateji Uzmanı oldu. 2006-2007 yılları arası akademik çalışmalarına Tübitak’ta devam eden Murat Çemberci, Avrupa Birliği KOBİ Destek Projesi kapsamında “KOBİ’lerde Maliyet Minimizasyonu Hedefli Optimizasyon Çalışması” nda Proje Yöneticisi olarak çalıştı. Bu süre zarfında Uluslararası nakliye firmalarının maliyet yapıları baz alınmak sureti ile İspanya’da bulunan Institute of Itene’ de çeşitli incelemelerde bulundu.

Devamı için lütfen iletişime geçiniz.

TARİH 29 Kasım 2014 (Cumartesi) EĞİTMEN YRD. DOÇ. DR. MURAT ÇEMBERCİ

SÜRE 7 Saat (10:00 – 17:00) ÜCRET 250 TL (KDV Dahil)

ADRES Halaskargazi Cad. çifkurt Apt. No:226 K:1 Şişli / İstanbul (Şişli Cami Karşısı)