Denizli Bilim Şenliği 2012

Bilim Şenliği Fuarı Denizli Anadolu Lisesinde düzenlenen törenle açıldı. 29 ilköğretim, 77 ortaöğretim öğrencilerinin projelerinin sergilendiği fuarda, öğrencilerin yaptığı birbirinden ilginç buluşlar davetlilerin ilgisini çekti.
Açılış dolayısıyla düzenlenen törene Vali Abdülkadir Demir, İl Milli Eğitim Müdürü Sebahattin Akgül, Belediye Başkan Yardımcısı Şamil Çınar, şube müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
Törenin açılış konuşmasını yapan Milli Eğitim Müdürü Sebahattin Akgül; “açılışını gerçekleştireceğimiz fuarımızda, öğretim yılı boyunca ilköğretim ve ortaöğretim öğrencileri tarafından yapılan proje eserlerinden seçtiklerimiz sergilenmektedir. Bu tarz çalışmalar ile çocuklarımızın hayal dünyalarını geliştirmek hedeflenmektedir. Böylelikle icatlar yapmalarının önünü açmış olacağız. Şenlik ile il geneli öğrencilerimiz icatları diğer arkadaşlarının ve Denizli halkının görüşüne ve beğenisine sunuldu. Çocuklarımıza öğrenim hayatları boyunca rehberlik yapan ve yetiştiren öğretmenlerimize ve velilerimize teşekkür ederim. Bu tür şenliklerin bilimsel eser ve proje ortaya koymasına vesile olmasını dilerim” dedi.
Müdür Sebahattin Akgül’ün konuşmasının ardından Vali Abdülkadir Demir ve protokol üyeleri tarafından Bilim Şenliğinin açılış kurdelesi kesildi. Denizli Valisi Abdülkadir Demir öğrencilerin stantlarını tek tek gezdi ve öğrenci ile öğretmenlerinden bilgiler aldı.
Bilim Şenliği Fuarı 23-25 Mayıs 2011 tarihileri arasında Denizli Anadolu Lisesi Kapalı Spor salonunda ziyarete açık olacaktır.