“Deniz ve Kent” Doğa Eğitimi ve Bilim Okulu Projesi

“Deniz ve Kent” Temalı Doğa Eğitimi ve Bilim Okulu Projesi

BOĞAZIN ÇOCUKLARI KENTİ DENİZLE TANIYOR II

Amacı, kapsamı, süresi, bütçesi, özel şartları, TÜBİTAK ve varsa diğer kurum, kuruluş veya kişilerce sağlanan; miktarı destekleme sözleşmesi ile belirlenmiş ve temel amacı toplumu bilimle buluşturmak olan bir projedir.

Beşiktaş İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Beşiktaş Bilim ve Sanat Merkezi (BİLSEM) ve Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Fakültesi, Mimar Sinan Üniversitesi, Beşiktaş Belediyesi ve Tema Vakfı işbirliği ile gerçekleşecektir.

Beşiktaş Bilim ve Sanat Merkezi Müdür Yardımcısı, Çiçek Eylem AVCI yürütücülüğünde, Boğaziçi Üniversitesi’nde görev yapan dört akademisyenin uzmanlığında ve Beşiktaş Bilim ve Sanat Merkezinin alanlarında uzman eğitimcilerinin liderliğinde gerçekleşecek “Boğazın Çocukları Kenti Denizle Tanıyor II” adlı proje TÜBİTAK Bilim ve Toplum 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları programları çerçevesinde desteklenmiştir.

“Deniz ve Kent” temalı doğa eğitimi ve bilim okulu projesinin ana amacı, üç tarafı denizlerle çevrelenmiş bir kent olan İstanbul’un denizlerle etkileşimini incelemek ve bu etkileşime dikkat çekmektir.

Denizin kent kültürüyle, insan davranışlarıyla, doğayla, teknolojiyle, bilimle, tarihle ve sanatla etkileşimi de projenin alt konuları olarak belirlenmiştir.

Projede hedef kitle; İstanbul’daki Bilim ve Sanat Merkezlerine devam eden ortaokul 6. ve 7. Sınıfları tamamlamış olan 50 öğrencidir.

BOĞAZIN ÇOCUKLARI KENTİ DENİZLE TANIYOR II 2017 Başvuru Formu