Deneyap Teknoloji Atöyleri kuruyoruz

Deneyap Teknoloji Atöyleri

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’tan sosyal medya paylaşımları:

– Çocuklarımız ve ailelerini; en çok da bizi heyecanlandıracak Deneyap Teknoloji Atöyleri kuruyoruz.

– Gençlik ve Spor Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, TÜBİTAK ve STK’larımız işbirliğinde hedefimiz; yüksek teknoloji geliştiren insan kaynağımızı çekirdekten yetiştirmek.

– 81 ilimizde 20 bin öğrenciye vereceğimiz eğitimle; robotikten kodlamaya, siber güvenlikten nanoteknolojiye birçok alanda özgün içerik ve proje odaklı yaklaşımlarla geleceğin teknoloji yıldızlarını ve Ar-Ge mühendislerini yetiştireceğiz.

– Öğrencilerimiz yüksek teknolojiye sahip şirketlerde, Ar-Ge ve Tasarım Merkezlerinde stajlara katılacak ve uluslararası yarışmalarda ülkemizi temsil edecek.

– İnanıyorum ki Milli Teknoloji Hamlesi kapsamındaki ilk projemiz Geleceğin Teknoloji Yıldızları, yüz akımız olacak.

DENEYAP Teknoloji Atölyeleri’mizde, geleceğin teknoloji yıldızları yetişiyor.

Geleceğin Teknoloji Yıldızları eğitim programımız kapsamında, 430 öğrenci Temmuz ayında 36 ay boyunca devam edecek özel bir eğitim programına başladı. Ilk yılında 20 bine yakın başvuru alan ve yazılı sınav ve proje ödevi olmak üzere iki aşamadan oluşan Geleceğin Teknoloji Yıldızları seçme sürecini, en üst sıralamada tamamlayan adaylar eğitimlere hak kazandı.

DeneYap Atöyleri’nde ilk 18 ay STEM (Science-Technology-Electronics-Mathematics / Bilim-Teknoloji-Elektronik-Matematik) eğitim modeli çerçevesinde “robotik ve kodlama”, “arduino ve elektrik”, “nesnelerin interneti”, “enerji teknolojileri”, “üretim ve tasarım”, “kendi İHA’nı tasarla”, “matematik ve fizik”, “siber güvenlik” derslerini içeren kapsamlı bir eğitim alacak olan Geleceğin Teknoloji Yıldızları, ikinci 18 ayda ise projeler geliştirecek ve uluslararası yarışmalara katılacaklar.

http://turkiyeteknolojitakimi.org