DEMİRCİ İLKÖĞRETİM OKULU I. BİLİM VE BAHAR ŞENLİĞİ

Gülağaç Kaymakamlığı ve Gülağaç Belediyesince ortaklaşa bu yıl ilki düzenlenen Bilim ve Bahar Şenliğine İlçemiz Kaymakamı Şakir Öner ÖZTÜRK, Gülağaç Belediye Başkanı Faruk TEYMEN, İl Genel Meclis Başkanı Özkan DOYGUN, ilçemizdeki daire amirleri, Belde Belediye Başkanları, İl Genel Meclis Üyeleri ve Gülağaç halkı katıldı.
Şenliğin açılışını Mehteran takımı yaptı. Kortej yürüyüşü ve mehter takımının konserinden sonra konuşma yapan Belediye Başkanı Faruk TEYMEN; Bu yıl 1. düzenlenen bilim ve bahar şenliğinin gelenek haline getirerek bundan sonra da her yıl düzenlemeyi düşündüklerini, okulların kapanmasına yakın bir zamanda düzenlenen şenliklerde öğrencilerin okulun yorgunluğunu atması için her zaman çocuklara yönelik programların olacağını söyleyerek şenliğin düzenlenmesinde emeği geçen başta Kaymakamımız olmak üzere etkinlikte aktif görev alanlara ve katılanlara teşekkür etti.

Daha sonra söz alan Kaymakam Şakir Öner ÖZTÜRK; bilim ve bahar şenliğine ilçemizde bulunan tüm okullar yaklaşık iki ay önceden hazırlık yapmaya başlamışlardır. Biz öğrencilerden yeni buluşlar yapmalarını, projeler üretmelerini istedik, iki ay gibi bir zaman içinde yaklaşık 300 tane proje hazırlandı. Bunların içinde öyle güzel projeler var ki onları görünce çocuklarımızdaki icat yeteneğinin ne kadar büyük olduğuna şahit oldum ve çok etkilendim.

Tüm okullarımız ürettikleri yeni projelerini iki gün boyunca açmış oldukları stantlarında sergileyecektir, Şu an için oluşturduğumuz jürimiz en iyi üç projeyi seçecekler ve seçilen proje sahiplerine çeşitli ödüller verilecektir. Tüm çocuklarımızı hazırladıkları projelerden dolayı tebrik ediyorum.

Bizde kaymakamlık olarak çocuklarımızın yılsonu yorgunluklarını atmaları ve projeye verdikleri emeklerine karşılık olarak onlara lunapark kurdurduk, palyaço gösterileri ve stand-up gösterileri hazırladık iki gün boyuncu halkımız ve çocuklarımız gönüllerince eğleneceklerdir. Şenliğe emeği geçen başta Belediye Başkanı Faruk TEYMEN’e, İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris KORKMAZ’a, tüm öğretmenlerimiz ve öğrencilerimize çok teşekkür ediyorum dedi.

01 Haziran 2011 Çarşamba günü başlayan bahar şenliğinde ilk gün öğrencilere moral pikniği düzenlendi.

İkinci gün Resim ve Fotoğraf Sergisi, Mehter Kortej Yürüyüşü, Aksaray Güzel Sanatlar Lisesi müzik dinletisi, Anasınıfı ve halkoyunları gösterileri, yerel sanatçıların konseri ve havai fişek gösterisi yapıldı.

Üçüncü gün ise; şiir dinletisi, Anasınıfı ve halkoyunları gösterileri, Şenlik Ödül töreni ve Atalay Demirci’nin stand-up gösterisi ile tamamlandı.