Dem Derneği’nin sadece sağır ve işitme engelli öğrencilere bursu vermekte

burs
öğrenci bursu

Dem Derneği’nin sadece sağır ve işitme engelli öğrencilere sağladığı 4 farklı kategoride bursu vardır.

1.Gallaudet Üniversitesi Eğitim Bursu:

Bursiyer sayısı: 1

Dünyada sağırlar ve işitme engelliler için iki dilli olarak tasarlanmış tek üniversite olan Galllaudet Üniversitesi’ne Türkiye’den öğrenci göndermek için 2017 yılında başlattığımız bir destek programıdır. İlk ve tek öğrencimiz Eylül 2017 yılında Gallaudet Üniversitesi İngilizce Dil Okulu’na başlamış, Ocak 2019 itibariyle üniversitede lisans eğitimine devam etmeye hak kazanmıştır. Öğrencimiz Türkiye’den dünyanın tek sağır üniversitesinde okuyan ilk ve tek sağır ve işitme engelli bireydir.

2. Eğitim Destek Bursu:

Bursiyer sayısı: 4

Dem Derneği’ne e-bursum aracılığı ile başvuru yapan öğrencilerin başvurularının değerlendirilmesi sonucu ihtiyaca yönelik olarak verilen bu burs; ilkokul, ortaokul, lise ve üniversite öğrencilerine verilir. 2019-2020 eğitim ve öğretim yılı için ilkokul ve ortaokulda okuyan 2, lisede okuyan 1 ve lisans öğrencisi 1 kişiye verilmiştir.

Gallaudet Üniversitesi Eğitim Bursu Fonu yeni bir öğrenci için açık olmayıp diğer tüm eğitim burs kategorileri için başvurular e-bursum üzerinden alınmaktadır.

Sayfaya gittiğinizde Dem Derneği’nin bursunu bulup ”Başvur” tuşuna basın. Başvurunuzu nasıl yapacağınız anlatan detaylı dosya için tıklayın.

3. Eğitime Teşvik Bursu:

Bursiyer sayısı: 75

#eğitimeteşvik bursu, sivil toplumda aktif çalışma istekliliği gösteren ve ihtiyacı olan sağır ve işitme engelli ön lisans ve lisans seviyesindeki öğrencilere yöneliktir. 2019-2020 eğitim ve öğretim yılında Adım Adım aracılığı ile gerçekleştirilen yardım toplama kampanyası sonucu 75 öğrenciye verilmiştir.

4. Bireysel Bağışçı Bursu:

Bursiyer sayısı: 4

Derneğin e-bursum aracılığı ile oluşturduğu veritabanında bulunan bir öğrencinin bir yıl için belirlenen tutardaki tüm bursunun tek kişi tarafından sağlandığı burs türüdür. Bireysel bağışçı olmak için info@demdernek.org adresine e-posta atarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Tomtom Mah. Yeniçarşı Cad. No:68 D:21 Beyoğlu / İstanbul

info@demdernek.org

+90 530 136 02 17