DEĞERLİ DÜNYAM/ MY PRECIOUS WORLD

Yaşadığımız dünyanın değerli bir dünya olduğunun farkına varmak için Ekim 2021 – Mayıs 2022 tarihleri ​​arasında projeye ilkokul öğretmeni Băltescu Florina rehberliğinde Romanya Vedea Ortaokulu üçüncü sınıf öğrencileri katıldı.

Türkiye’den 10 öğretmen ve yaklaşık 80 öğrenci, Romanya’dan 1 öğretmen ve 21 öğrencinin katıldığı e-twinning “DEĞERLİ DÜNYAM / MY PRECIOUS WORLD”. Projenin temel amacı, çocuklarımızın kişilik gelişimine her yönden destek olmaktı.

İlgi çekici etkinliklerin gerçekleştirildiği projenin temaları: Selamlaşma, Dürüstlük, Hoşgörü, Dünyamıza değer katanlar (ekip çalışması), Fayda, Empati, Güvenli İnternet Günü, Sevgi, Duyarlılık, Kültürel değerlerimiz.

Proje gerçek bir başarıydı ve teknolojiyi güvenli ve doğru bir şekilde kullanarak hem sınıfta hem de dışarıda, aynı zamanda dijital ortamda yapılan etkinliklerle sağlıklı bir şekilde tamamlandı, öğrenciler bilgilerini zenginleştirdikleri bu özel deneyimin tadını çıkardılar ve deneyimlerinden faydalandılar. içinde yaşadığımız dünyayı takdir etmeyi öğrendiler.

Pentru  a conștientiza că lumea în care noi trăim este o lume valoroasă, elevii clasei a III-a de la Școala Gimnazială Vedea, sub îndrumarea doamnei profesor pentru învățământul primar Băltescu Florina, au participat în perioada octombrie 2021-mai 2022 la derularea proiectului internațional e-twinning ,,DEĞERLİ DÜNYAM / MY PRECIOUS WORLD” la care au participat 10 cadre didactice și aproximativ 80 de elevi din Turcia, 1 cadru didactic și 21 de elevi din România.

Scopul principal al proiectului  a fost acela de a  sprijini  dezvoltarea  personalității copiilor noștri sub toate aspectele.

Temele proiectului pentru care au fost derulate activități interesante au fost următoarele: Salutări, Onestitate, Toleranță, Cei care adăugă valoare lumii noastre (lucru în echipă), Utilitate, Empatie, Ziua internetului securizat, Dragoste, Sensibilitate, Valorile noastre culturale.

Proiectul a avut un real succes și a fost finalizat într-un mod sănătos cu activități atât la clasă, cât și în aer liber, dar și în mediul digital prin utilizarea tehnologiei în siguranță și corect, elevii bucurându-se de această experiență deosebită care le-a îmbogățit cunoștințele și din care au învățat să prețuiască lumea în care noi trăim.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

Exit mobile version