Ana SayfaeTwinning Öğretmen Projeleri"Deep Art" adlı eTwinning Projemizin Başlaması

“Deep Art” adlı eTwinning Projemizin Başlaması

 

İzmir Zübeyde Hanım İlkokulu sınıf öğretmeni Nilüfer Akın veİstanbul Ataşehir Kadriye Faik Koparan İlkokulu öğretmeni Ayşegül İlikçi’nin kurucu olduğu Deep Art isimli eTwinning projesi, Ulusal Destek Servisi’nden onay alarak 6 ülke (Türkiye, Romanya, Polonya, İspanya, Kuzey Makedonya ve Litvanya) 24 öğretmen ve öğrencileriyle “deep Art” projesine başlamıştır.

Şehit Öğretmen Mehmet Fidan İlkokulu 4/B sınıfı öğretmeni Leyla BÜYÜKDEMİR ve öğrencileri “Deep Art” adlı eTwinning projesine dahil olmuştur. Projeyle öğrencilerimiz akımlar, ressamlar vb. hakkında bilgiler öğrenip, yaratıcı çalışmalarla sanatın ucsuz bucaksız dünyasında, eğlenceli ve renkli serüvenler yaşayıp ,duygularını ve düşüncelerini özgürce ifade edeceklerdir.

Sanat etkinliklerle uğraşan çocuklar daha iyi konsantre olmakta, yaratıcılıkları gelişmekte, geniş bakış açısına sahip olup olaylarda karar verme yetileri artmaktadır.
Bu proje ile amacımız çocukların; duygu ve düşüncelerini sanat etkinlikleriyle ifade edebilen, çevresindeki güzellikleri algılayan bireyler olmalarıdır.