Deep Art

Sona geldik!

İzmir Zübeyde Hanım İlkokulu sınıf öğretmeni Nilüfer Akın ve İstanbul Ataşehir Kadriye Faik Koparan İlkokulu öğretmeni Ayşegül İlikçi’nin kurucu olduğu Deep Art isimli eTwinning projesi, Ulusal Destek Servisi’nden onay alarak 6 ülke (Türkiye, Romanya, Polonya, İspanya, Kuzey Makedonya ve Litvanya) 24 öğretmen ve öğrencileriyle başlayan Deep Art projemizde sona geldik.

Şehit Öğretmen Mehmet Fidan İlkokulu 3/E sınıfı öğretmeni Sibel Sarak ve öğrencileriyle  dahil olduğumuz bu  Projede öğrencilerimiz sanat akımları, akımların öncü ressamlar ve ünlü eser hakkında bilgiler öğrenip, yaratıcı çalışmalarla sanatın uçsuz bucaksız dünyasında, eğlenceli ve renkli serüvenler yaşayıp ,duygularını ve düşüncelerini özgürce ifade ettiler.
Sanat etkinliklerle uğraşan çocuklar daha iyi konsantre olmakta, yaratıcılıkları gelişmekte, geniş bakış açısına sahip olup olaylarda karar verme yetileri artmaktadır.
Bu proje ile amacımız çocukların; duygu ve düşüncelerini sanat etkinlikleriyle ifade edebilen, çevresindeki güzellikleri algılayan bireyler olmalarıdır.