DEBAT 3. BİLİM ŞENLİĞİ

“Debat’ın gelenekselleştirdiği ‘Bilim Şenlikleri’nin üçüncüsünü 7-9 EKİM 2011’de DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ SAĞLIK KAMPÜSÜ’nde gerçekleştireceğiz.

Ekip olarak sizlere İzmir’de unutulmaz bir haftasonu yaşatabilmek için uzun süre önce çalışmalara başlamış olup son sürat çalışmalarımıza devam etmekteyiz.

Çok değerli hocalarımızın da bizlere eşlik edeceği “ONKOLOJİDE GÜNCEL YAKLAŞIMLAR KONGRESİ”nde gerek konuk olan hocalarımızın gerekse okulumuzun değerli öğretim üyelerinin tecrübelerinden birebir faydalanırken;

öğrenci sunumları, konferanslar, paneller, çalıştaylar ve tabi ki PDÖ oturumlarıyla zenginleştirilmiş, sadece bilimin tartışıldığı eşsiz bir ortamın tadına varacaksınız.

Yazdan kalan son günlerin keyfini ise yine çok ince düşünerek hazırladığımız sosyal programımızla çıkaracaksınız.

Öyleyse önümüzdeki sene kongre mevsimini İzmir’de hep beraber açıyoruz. 

 

Yılın ilk kongresinde sizleri aramızda görmekten büyük mutluluk duyacağız.

7-9 Ekim’de İZMİR’de görüşmek üzere…”

 

Değerli öğrenciler;
Ben gelecekten umutluyum. Gençler ve genç kalanlar çok güzel şeyler başarıyorlar. Umut,  sevinç ve başarma istekleri hiç eksilmesin dilerim.
Yine çok güzel bir Bilim Şenliği…
Bu kez konu Onkoloji.
Yaşam süresi arttıkça karşımıza daha çok çıkacak bir hastalık.
Korunması, önlenmesi, tanısı, sağaltımı, araştırması, izlemi ile çok farklı açılardan hep birlikte tartışacağız.
İzmir’in en güzel zamanında hepinizi sevgiyle davet ediyoruz.

Prof. Dr. Safiye AKTAŞ
Kongre Bilimsel Sekretarya Danışman Öğretim Üyesi
Değerli arkadaşlar,
3 yıl önce çıktığımız yolda sizlerden aldığımız güç ve heyecan ile daha deneyimli ve daha büyük bir ekiple ‘III.Bilim Şenliği’ni bu yıl  7-9 Ekim 2011 tarihleri arasında gerçekleştirmekten büyük mutluluk duymaktayız. Onkoloji konusunda, ülkemizden ve yurt dışından gelecek değerli bilim insanlarının katkıları ile klasik bilgilerin yanı sıra güncel bilgiler tartışılacak ve deneyimler paylaşılacaktır.
Her geçen gün tıp fakültelerinin kontenjanları nitelikli hekim yetiştirme kaygısı taşımadan arttırılmakta bu yüzden eğitim kalitesi düşmektedir. Oysaki tıp fakültelerinin temel amacı sadece hekim yetiştirmek değildir.
Dokuz Eylül Bilimsel Araştırma Topluluğu’nda yer alan tıp fakültesi öğrencileri olarak hedefimiz, günümüz şartları altında niteliksiz hekim olmak değil; düşünen, araştıran, sorun değil  çözüm üreten, araştırma gücünü toplumsal yararlılığa dönüştürebilen ve bilime katkı yapabilen hekimler olabilmektir. Bu amaçlar doğrultusunda bilim şenlikleri; bilimsel araştırma konusunda ufkumuzu genişletmenin yanı sıra biz tıp fakültesi öğrencilerine birçok açıdan katkı sağlayarak, sosyal yönden de kendimizi geliştireceğimiz bir fırsat olacaktır. Bu anlamda bilimsel ve sosyal etkileşimler ile zenginleşmeyi ve daha da güçlenmeyi umut ediyoruz.
Konularında çok deneyimli konuklarımızın katılacağı ve sizlerin katılımları ile daha da zenginleşecek olan bilim şenliğimizde hem bilimsel, hem de sosyal bir kaynaşmanın yaşanacağı düşüncesindeyiz. En güzel mevsiminde sizleri kucaklayacak olan İzmir’de buluşmak dileğiyle…
Elif ÖCÜK
Kongre Düzenleme Kurulu Adına
Kongre Başkanı

Kongre Bilgilendirme Kitapçığı

III.Bilim Şenliği Düzenleme Kurulu

DEBAT Sorumlu Öğretim Üyesi
Prof. Dr. Özgür ASLAN
Kongre Bilimsel Sekretarya Danışman Öğretim Üyesi
Prof. Dr. Safiye AKTAŞ
DEBAT Başkanı
Stj. Dr. R.Yiğit YILANCIOĞLU
Kongre Başkanı Elif ÖCÜK
Kongre Genel Sekreteri Stj. Dr. Yeşim BAYAZIT
Kongre Mali Koordinatör Stj. Dr. Göktürk ÖĞREDİCİ
Kongre Bilimsel Sekreterya:
Stj. Dr. Yılmaz CANKURTARAN
Stj. Dr. Aysu ŞEN
Gökçe BELGE

Esma Cansu ÇEVİK

Murat YÜKSEL
Kongre Sosyal Program Sorumluları
Stj. Dr. Gizem KORKUT
Yasemin BALLICA
Volkan DİNÇ
Kongre Ulaşım Sorumlusu
Stj. Dr. Enis Behçet AĞIRDICI
Kongre İletişim Sorumlusu
Stj. Dr. Bilge ÇALIŞKAN