DAP-ETÜ işbirliğiyle Bilim Şenliği

Doğu Anadolu Projesi (DAP) Bölge Kalkınma İdaresi ve Erzurum Teknik Üniversitesi işbirliğiyle ilki düzenlenecek olan “DAP Bilim Şenliği”nin hazırlık çalışmaları devam ediyor.

11-14 Mayıs tarihleri arasında, Erzurum Teknik Üniversitesi yerleşkesinde 4 gün sürecek bilim şenliği programı için oldukça zengin bir içerik hazırlanıyor.

Çalışmalar hakkında bilgi veren DAP BKİ Başkanı Adnan DEMİR, bu şenliği yapmaktaki asıl amacın öğrencilere bilimi sevdirmek, aynı zamanda öğrencilerin gözlem, keşif, sorgulama, hipotezi test etme, problemi çözme ve model oluşturma becerilerini geliştirmek ve böylece DAP Bölgesinde beşeri ve sosyal sermayeyi geliştirmek olduğunu söyledi.

Şenlik kapsamında bilimsel atölyeler, konferanslar ve laboratuvar çalışmalarının yanı sıra kültürel ve sosyal etkinliklere de yer verilecek. DAP Bilim Şenliği programıyla hem bilimin eğlenceli doğası keşfedilecek hem de bilim insanlarıyla sohbetler yapılacak. Şenlikte ayrıca, yerel grup ve tanınmış sanatçıların vereceği konserlerle öğrenciler keyifli saatler geçirecekler.