DAMLA DAMLA ORGANİK

İLKÖĞRETİM OKULU ÖĞRENCİLERİNE YÖNELİK MATEMATİK VE FEN BİLİMLERİ PROJE ÇALIŞMASI

BU BENİM ESERİM MATEMATİK VE FEN BİLİMLERİ PROJE YARIŞMASI

PROJE AMACI:
BU PROJEDEKİ AMACIMIZ YAĞMUR SULARINI DEPOLAYARAK ORGANİK BİTKİLERİ DAMLA SULAMA YÖNTEMİYLE SULAMAK. YAĞMUR YAĞMADIĞI ZAMANLARDA DA ORGANİK BİTKİLERİMİZİ SULAYABİLMEK.

PROJE HEDEFİ:
GÜNÜMÜZDE DÜNYAYI TEHDİT EDEN KÜRESEL ISINMA GİTTİKÇE DÜNYANIN EKOLOJİK DENGESİNİ BOZUYOR.BU NEDENLE BİZİM TARIMA YÖNELİK BİRTAKIM TEDBİRLER ALMAMIZ GEREKİYOR.YAPTIĞIMIZ PROJEDE BUNU HEDEFLEDİK VE YAĞMUR SUYUNU DEPOLADIK.BU DEPOLADIĞIMIZ SULARLA BİTKİLERİ SULADIK.

PROJE ÖZETİ:
PROJEMİZİ 2007 KASIM 2008 OCAK TARİHLERİ ARASINDA TASARLADIK BU PROJEDEKİ AMAÇ YAĞMUR SULARINI DEPOLAMAKTI. BU NEDENLE YAPTIĞIMIZ MAKETTE BULUNAN MEKANİZMA SAYESİNDE DEPOLAMA VE DAMLA SULAMA YÖNTEMİNİ KULLANARAK TARLAMIZI SULADIK.

GERÇEKLEŞTİRİLEN FAALİYETLER:
BU PROJEYİ YAPARKEN KULLANDIĞIMIZ KAYNAKLAR İNTERNET,ORGANİK TARIM, EKOLOJİ VE KÜRESEL ISINMA İLE İLGİLİ DERGİLERVE FEN BİLİMLERİ DERSİYDİ. GÜNÜMÜZDE TARIM ORGANİK TARIMA YÖNELİYOR.BİZDE OKULUMUZDA İKİ YILDIR ORGANİK TARIMLA İLGİLENİYONRUZ VE ORGANİK TARIM KULÜBÜ KURDUK.TARIMLA İLGİLİ İKİ YILLIK BİRİKİMİMİZDEN YARARLANARAK PROJEYİ YAPMAYA BAŞALDIK.ÖNCELİKLE CAMDAN BİR ALAN HAZIRLADIK.BU ALANIN ZEMİNİNE HAZIR ÇİMLER YAPIŞTIRDIK.ÇİMLERİ BİRAZ DAHA GELİŞTİREREK BAHÇE GÖRÜNTÜSÜ VERDİK.YAPTIĞIMIZ BU MAKETTE YAĞMUR SULARINI DOLDURACAK VE BİTKİLERİ SULAYACAK MEKANİZMAYI HAZIRLADIK.SONRA DA BU MEKANİZMAYI BAHÇEYE MONTE ETTİK.BİZ BU PROJEYİ 2007 KASIM 2008 OCAK TARİHLERİ ARASINDA DÜŞÜNDÜK VE TASARLADIK.AYRICA PROJEDEKİ GİDERLER 200 YTL TUTTU.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin