DALAMAN ÇİFTLİK İLKOKULU 2/B SINIFI ÖĞRENCİLERİ OKUMA ALIŞKANLIKLARINI GÜÇLENDİRİYOR

Kibariye Özturhan ve Oana Bejan kuruculuğunda, İngilizce öğretmeni Medine Çatal Dere rehberliğinde 2/B sınıfı öğrencilerimizin yürüttüğü ‘The Colourful World of Books’ adlı eTwinning projesi 8 öğretmen ve 52 öğrenci tarafından Proje etkinlikleri gerçekleştirilerek verimli şekilde tamamlanmıştır.

Yoğun teknoloji kullanımı sebebiyle öğrenciler arasında kitap okuma oranının azalması ve kitap okuma alışkanlıklarının olumsuz etkilenmesi gözlemlenmiştir. Kitap okumayı sevdirmek, okuma oranını artırmak, kitap okuma ile diğer disiplinleri buluşturmak, Web 2.0 araçlarının etkin kullanımını artırmak, kültürel etkileşim, iletişim ve işbirliği sağlamak amacıyla oluşturulan eğlenceli ve farklı etkinliklerle dolu 3 aylık proje  süreci sona erdi.

Forum tartışmaları, Twinspace kullanımı, Sohbet odası görüşmeleri ve Öğretmen webinarları ile katılımcılar arası iletişim canlı tutuldu. Öğrencilere katılım sertifikaları takdim edildi. Proje sonu değerlendirme araçları projenin  olumlu etkilerinin görüldüğünü gösterdi. Tüm katılımcılar mutluluk ve mennuniyet duydu. Emeği geçen tüm paydaşlarımıza teşekkür ederiz.

https://dalamanciftlikilkokulu.meb.k12.tr/

 

Colourful World
Colourful World