“Cumhuriyet Benim” Resim Yarışması

Resim Yarışması
Cumhuriyet Resim Yarışması

Cumhuriyet Bayramı’na özel Resim Yarışmamız Başladı. İki farklı kategorideki çizilen resimlerin fotoğrafını, çocuk adı-soyadı-sınıfı ve veli iletişim bilgileriyle birlikte [email protected] adresine mail atarak yarışmaya katılabilirsiniz. Yarışmamız Bursa ili için geçerlidir.

ÖZHAN MARKETLER ZİNCİRİ “Cumhuriyet Benim” Temalı Resim Yarışması Kuralları

KATEGORİLER: 1.2.3.4 sınıf ve 5.6.7.8 sınıf öğrencilerinden oluşan iki ayrı kategoride çocukların yaptığı resimler yarışmaya katılabilir.

TEMA KONU: Resim yarışmasının teması “Cumhuriyet Benim’ olup Cumhuriyet Bayramı’yla ilgili olmayan eserler değerlendirmeye alınmayacaktır.

KATILIM ŞEKLİ: Yarışmaya katılmak için Özhan Marketler Zinciri’ne ait [email protected] mail adresine çocuk tarafından yapılan resmin ve başvuru için gerekli bilgilerin velisi/yasal temsilcisi tarafından eklenmesi sonrasında başvuru yapılmış olacaktır.

Yarışma başvurusu için gerekli bilgiler;

Resim sahibi (Çocuğun) Adı Soyadı, Doğum TarihiVelisinin Adı, Soyadı, Adresi, İletişim BilgileriResmin yüklenmesi; resmin gözükeceği şekilde ve mümkünse aydınlık bir mekânda ve resimden başka bir içeriğin yer almaması şartıyla cep telefonu ya da fotoğraf makinesi aracılığıyla çekimi gerçekleştirilmiş resim; bilgiler ile mail yoluyla iletilmelidir. Resmin fotoğrafı filtre, montaj vs kullanılmadan gönderilmelidir. Aslına uygun olmayarak gönderilmiş resimler ödül kazansa dahi yarışma dışı bırakılacaktır.
Yarışma sonuçlandırıldığında kazanan eser sahiplerimiz ödül törenine resmin orijinal hali ile gelmesi gerektiğinden resim orijinallerinin saklanması zorunludur.

KATILIM TARİHLERİ: Yarışma başvuruları 30 Eylül Perşembe 2021 günü itibarıyla başlayacak olup Son başvuru tarihi 27 Ekim 2021 Çarşamba saat 23.59’dur.

KAĞIT BOYUTU: Resimler A3 veya A4 boyutunda yatay veya dikey, paspartusuz olmalı, çerçevelenmemeli ve etrafı süslenmemelidir.

BOYA TEKNİĞİ: Resimlerde suluboya, pastel boya, sentetik boya, yağlıboya, silinmez ispirtolu kalem, ince uçlu keçeli kalem, çini mürekkebi, Kuru boya kullanılabilir.

— Resme ilişkin tek bir görsel yüklenebilir. Başvuru tamamlandıktan sonra bu görsel değiştirilemez. Bu nedenle başvurucunun yükleyeceği görselden emin olarak başvuruyu tamamlaması gerekir. Başvuru yapılan görsel yarışma sonuçlanıncaya kadar saklanmalıdır. Kazanan kişiler duyurulduğunda orijinal resim ile ödül törenine davet yapılacaktır.

— Web sitelerinde bulunan hazır fotoğraflar, stock görselleri, belirtilen yaş aralığından daha büyük veya küçüklerin yaptığı resimler, herhangi bir şekilde veli/yasal temsilci tarafından belirtilen küçükten başkasına ait resimlerin vb.gibi fotoğrafların gönderilmesi durumunda yarışmacının katılımı otomatik olarak iptal olacaktır. Eser sahibinin velisi/yasal temsilcisi tarafından resim yarışmasına katılım başvurusu yapılması halinde bu metninde belirtilen hususlar konusunda eser sahibi bilgi sahibi olduğunu kabul ve beyan etmiş olacaktır.

— Katılımcılardan yarışma için herhangi bir ücret alınmayacaktır.

DEĞERLENDİRME: Alanında uzman resim öğretmenleri tarafından oluşan jüri tarafından değerlendirilecektir.

KAZANANLARIN AÇIKLANMASI: 1 Kasım 2021 Pazartesi günü sosyal medya hesaplarımız üzerinden kazananlar açıklanacaktır.

ÖDÜLLER:

İki kategoride de dereceye giren 1.2. 3.’ler ödüllendirilecektir.

1.ler 750TL, 2.ler 500TL 3.ler 250TL değerinde Özhan Market Alışveriş Çeki kazanacaktır.

— Yarışmada kazanan yarışmacı eser asılları sahiplerine iade edilmeyecektir. Eserlerin tüm kullanım hakları Özhan Marketler Zinciri’ne ait olacaktır.

Genç Ressamlara başarılar dileriz…

Özhan Marketler Zinciri – NOSAB N.309 Sk. No:2 Nilüfer / BURSA

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

seventeen + nine =