CULTURAL CHAIN eTwinning Projesi-Tuba Çetinkaya(Isparta Atabey Anadolu Lisesi)

 

Projemiz,24-25 Şubat tarihinde düzenlenen eTwinning çalıştayı sonucunda ortaya çıkmıştır. Tamamı Türk 7 ortaklı bir projedir.Ortak öğretmen ve okullarımız:

 Çiğdem TUNÇEL ERGİN– Beylikova Science High School                                         Emine Tuğba AKIN– Beylikdüzü Borsa Multi Programme Anatolian High School             Esra KARAKILIÇ-Gebze Anatolian High School                                                       Hülya YILMAZ– Isparta IMKB Vocational and Technical Anatolian High School           Sıdıka TÜRKTAŞ– Private TED Alanya College                                                         Tuba ÇETİNKAYA-Atabey Anatolian High School                                                   Yakup ÇOBAN– Muhittin Mustafa Böcek Anatolian High School

Projemizde; öğrencilerin hem kendi kültürlerini hem de farklı ortaklarımız sayesinde başka kültürleri de öğrenmelerini amaçladık. Bu noktada web 2 araçlarını kullanarak teknoloji bilgilerini, İngilizceyi kullanarak dil becerilerini geliştirip özgüven kazandılar. Biz bu projeyle ortaklarımızla birlikte kültürel bir zincir oluşturmayı hedefledik. Öğrencilerimiz kendi çektikleri videolar ve çalışmalarla bir ürün ortaya çıkarma ve dil kullanımıyla kendilerini daha güzel ifade etme şansını buldular. Hem kendi okulumuzda kendi aralarında yaptıkları işlerde hem de ortaklarımızla beraber yaptığımız çalışmalarla birlikte de işbirliği yapmayı öğrendiler. Böylece projemizde hem işbirlikçi öğrenme, hem bir ürün ortaya çıkarırken kullanılan web 2 araçlarının öğrenilmesi hem de dil kullanımıyla kendilerine olan özgüvenlerinin artması yönünde yeteneklerinin gelişmesi gerçekleşti. Proje başında ve sonunda yaptığımız anketlerle öğrencilerimizin kazandıkları yetenek ve becerileri ne kadar geliştirdiklerini gözlemledik.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.