Çuhadaroğlu Öğrenci Proje Yarışması 2016

Yarışmanın Amacı

Çuhadaroğlu olarak gerek alüminyum sektörünün Türkiye’deki referans markası olmamız gerekse bu durumun bize yüklediği misyon çerçevesinde; alüminyum teknolojilerinin tanıtılması, yaygın olarak kullanılması ve özellikle genç fikirlerle sektörün gelişmesinin desteklenmesi amacıyla her yıl öğrencilere yönelik Öğrenci Proje Yarışması düzenlemekteyiz.

Genç beyinlerin yaratıcı fikirleriyle ortaya çıkan projelerin, hem sektörümüze hem de ülkemize katkı sağlayacağına inanmaktayız. Üniversitelerin ev sahipliğinde gerçekleştirdiğimiz yarışmalar, üniversite ve sanayi işbirliğine de katkıda bulunmaktadır.

Katılım Koşulları

1. Yarışmaya Türkiye ya da Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki okullar/üniversitelerin mimarlık bölümlerinde öğrenim gören lisans öğrencileri bireysel ya da grup olarak katılabilirler.

2. Bireysel katılımlarda bizzat katılımcının, grup katılımlarında ekip başının okul / mimarlık bölümünden olması zorunludur. Grup katılımlarında kişi sayısı sınırlaması yoktur.

3. 2016 yılında mezun olacak öğrenciler de yarışmaya katılabilir. Bireysel katılımlarda bizzat katılımcının, ekip katılımlarında, tüm ekip üyelerinin yarışmanın ilan edildiği tarihte öğrenci olduğunu belgelemesi gereklidir.

4. Yarışmaya katılan her projede özgünlük ve daha önce başka bir yerde yayınlanmamış ya da başka bir yarışmaya katılmamış olması koşulu aranmaktadır.

5. Yarışmaya katılım ücretsizdir.

6. Yarışmaya sunulan çalışmaların her türlü fikri hakları, 5846 sayılı Kanun’un hükümleri uyarınca sahiplerine aittir, ancak bu yarışmaya katılmakla projelerin ÇUHADAROĞLU tarafından sergilenmesi ve her türlü yayın aracılığıyla yayınlanmasını kabul etmiş sayılacaklardır. Ödül alan projeler iade edilmeyecektir.

7. Yarışmaya seçici kurul üyeleri, raportörler ve ÇUHADAROĞLU çalışanları ile birinci derece yakınlıkları olanlar katılamazlar.

8. Yarışmaya katılan öğrenciler, bu şartname hükümlerini kabul etmiş sayılırlar.

Yarışma Takvimi
26 Mayıs 2016 : Yarışmanın duyurulması
08 Haziran 2016 : ÇUHADAROĞLU Fabrika Gezisi
13 Haziran 2016 : Soru sorma için son tarih
20 Haziran 2016 : Soruların yanıtlanması
16 Eylül 2016 : Proje teslimi, saat 17.00’a dek
19 Eylül 2016 : Seçici Kurul’un değerlendirmeye başlaması
26 Eylül 2016 : Sonuçların duyurulması
31 Ekim 2016 : Ödül töreni, sergi ve kolokyum

Ödüller

1. Ödül 6000 TL

2. Ödül 4000 TL

3. Ödül 3000 TL

Mansiyonlar 1000 TL x 3

Dereceye girenlerin kendi tercihleri doğrultusunda yapacakları iş ve staj başvuruları, ÇUHADAROĞLU tarafından öncelikli olarak değerlendirmeye alınacaklardır.

Detay ve Başvuru için tıklayınız