ÇÖZÜM SENDE PROJE YARIŞMASI

Çözüm Sende! Projesi Nedir?
Çözüm Sende! Projesi herşeyden önce bir sosyal sorumluluk projesidir.Bu projede amaç o yıl birlikte hareket edilen sivil toplum kuruluşunun ihtiyaçları doğrultusunda belirlenen soruna en iyi çözümü bulmaktır.

Bu yılki yarışmamızın konusu ise “Türk Halkı’nın otizmde farkındalığını arttırmak için neler yapılabilir?” dir.Yarışmaya katılan gruplardan beklenen üst düzey bilimsel açıklamalı çözümler değil aksine günlük hayatta kullanılabilecek her insanın faydalanabileceği basit ve kesin çözümler bulunmasıdır.

“Çözüm Sende!” projesinin amacı üniversite öğrencilerini toplumun sorunlarına karşı duyarlı olmaya ve bu sorunlara kendi gözlemleri ve birikimleri dahilinde çeşitli çözümler üretmeye yöneltmektir.

Eğer siz de toplum sorunlarına duyarsız kalmamak bu sorunlara hem tepkinizi hem de üreteceğiniz çözümlerle etkinizigöstermek istiyorsanız, yarışmamıza hemen katılın!
Etkinlik Planı
Projenin aşamaları hakkında önemli bilgiler :
1) 15 Şubat 2012: Projenin son başvuru tarihi ve gelen projelerin jurilere gönderilmesi.
2) 2 haftalık bir süreç içerisinde, yarışmacılar tarafından gönderilen çözüm önerilerinin jüriler tarafından incelenip bunu 20-30 proje aralığına indirgenmesi.
3) Jüriler tarafından değerlendirilip gönderilen 20-30 çözüm önerisinin yarışmacılara geliştirmeleri için gönderilmesi.
4) Mart ayının sonunda doğru tekrar gelen projelerin  ‘Tohum Otizm Vakfı’na’ gönderilmesi ve ‘Tohum Otizm Vakfı’ nın projeleri 10 a indirgemesi.
5) 14 NİSAN 2012 tarihinde ODTÜ Endüstri Mühendisliği bölümünde düzenleyeceğimiz finale yarışmacı olarak katılımınız ve jürilere projenizin detaylı sunumunun yapılması
6) Jürilerin 14 NİSAN 2012 tarihinde  10 projeyi 3 projeye indirgemesi.
7) Aynı gün akşam yapılacak olan kokteylimize katılımınız ve ilk 3 projenin açıklanması ve ödüllerinin verilmesi.

Ödüller
Dereceye Giren Gruplar;

-Son model cep telefonu
-1 aylık İnterrail Bileti
-İzgören Akademi’den  3b online kişisel gelişim seti
ödüllerinden birini almaya hak kazanacaklardır.