Çoşkun eğitim kurumlarında 60 Çılgın Proje Yarıştı

Özel Yaşar Cimilli Coşkun Koleji 4. Sınıf öğrencileri çok farklı bir etkinliğe imza attı.60 çılgın projenin yarıştığı yarışmada dereceye giren birbirinden güzel projeler ödüllendirildi.

Sosyal Bilgiler dersi “İyi ki Var” teması kapsamında, “bizden projeler” konusu için hazırlanan projeler öğrencilere, velilere gösterilmesi ve okul ortamında sergilenmesiyle gelen ziyaretçiler tarafından tam not aldı.

“Küçüklerden Büyük Fikirler” proje yarışması adı verilen etkinlikte dikkat çekici olan bazı projeler şöyleydi: çok amaçlı masa, Balık Yemini Verme Makinesi, Isıtmalı Ayakkabı, Klimalı Yastık, Yüz Temel Eser Parkı, Yağmur Toplayan Ev, Kendiliğinden Ütü yapan Makine, Hava Basınçlı Çamaşır Makinesi, Macunlu Fırça, Temizleyici Terlik, Eldiven Cep Telefonu, DNA Tarayıcı, Elektrik Üreten Ayakkabı..

Öğrenciler bu etkinlikte yaptığı projeleri büyük bir ustalıkla 15 jüri üyesine sundu. Kıran kırana geçen değerlendirme sonucu 6 öğrenci altın madalya, 12 öğrenci gümüş madalya ve 24 öğrenci bronz madalya almaya hak kazandı.

Programın açılışını yapan Okul Müdürü Ali Erdem, “4. sınıflarımızın sosyal etkinliklerine bir yenisini daha eklemenin mutluluğunu yaşıyoruz. Katılan veli ve öğrencilerimize başarılı çalışmalarından ötürü teşekkür ediyoruz.” dedi. Müdür Yardımcısı İbrahim Ünlütürk ise “Böyle güzel bir etkinlik hazırlanmasından ötürü öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyor ve 4. sınıfların başarılı çalışmalarını takdirle karşılıyoruz.” diye konuştu.