Ana SayfaÖzel Ders BlogÇorum'da Üniversite Öğrencilerine Burs Veren Kurum ve Kuruluşlar

Çorum’da Üniversite Öğrencilerine Burs Veren Kurum ve Kuruluşlar

Çorum’da üniversite öğrencilerine burs veren kurum ve kuruluşlar şunlardır:

 • Hitit Üniversitesi: Hitit Üniversitesi, öğrencilere maddi destek sağlamak amacıyla çeşitli burslar vermektedir. Burslar, öğrencilerin eğitim masraflarını karşılamasına yardımcı olmak ve onlara akademik başarılarını sürdürmelerinde destek olmak amacıyla verilmektedir. Hitit Üniversitesi burs başvuruları, her yıl Eylül ayında yapılmaktadır.
 • KYK (Kredi ve Yurtlar Kurumu): KYK, Türkiye’de lisans ve ön lisans düzeyinde öğrenim gören öğrencilere burs vermektedir. KYK bursu, öğrencilerin eğitim masraflarını karşılamasına yardımcı olmak ve onlara akademik başarılarını sürdürmelerinde destek olmak amacıyla verilmektedir. KYK burs başvuruları, her yıl Eylül ayında KYK’nın web sitesinden yapılmaktadır.
 • Çorumlular Vakfı: Çorumlular Vakfı, Çorum’da ikamet eden ve Hitit Üniversitesi’nde öğrenim gören öğrencilere burs vermektedir. Burslar, öğrencilerin eğitim masraflarını karşılamasına yardımcı olmak ve onlara akademik başarılarını sürdürmelerinde destek olmak amacıyla verilmektedir. Çorumlular Vakfı burs başvuruları, her yıl Eylül ayında vakfın web sitesinden yapılmaktadır.
 • Çorum Eğitim ve Kültür Vakfı (AKEV): AKAV, Çorum’da ikamet eden ve Hitit Üniversitesi’nde öğrenim gören öğrencilere burs vermektedir. Burslar, öğrencilerin eğitim masraflarını karşılamasına yardımcı olmak ve onlara akademik başarılarını sürdürmelerinde destek olmak amacıyla verilmektedir. AKAV burs başvuruları, her yıl Eylül ayında vakfın web sitesinden yapılmaktadır.
 • Çorum Kültür ve İlim Vakfı (A.K.İ.V.): A.K.İ.V., Çorum’da ikamet eden ve Hitit Üniversitesi’nde öğrenim gören öğrencilere burs vermektedir. Burslar, öğrencilerin eğitim masraflarını karşılamasına yardımcı olmak ve onlara akademik başarılarını sürdürmelerinde destek olmak amacıyla verilmektedir. A.K.İ.V. burs başvuruları, her yıl Eylül ayında vakfın web sitesinden yapılmaktadır.
 • Hitit Üniversitesini Destekleme Vakfı: Hitit Üniversitesini Destekleme Vakfı, Hitit Üniversitesi’nde öğrenim gören öğrencilere burs vermektedir. Burslar, öğrencilerin eğitim masraflarını karşılamasına yardımcı olmak ve onlara akademik başarılarını sürdürmelerinde destek olmak amacıyla verilmektedir. Hitit Üniversitesini Destekleme Vakfı burs başvuruları, her yıl Eylül ayında vakfın web sitesinden yapılmaktadır.

Bu kurum ve kuruluşlar tarafından verilen burslar, genellikle maddi duruma, başarı durumuna ve diğer kriterlere göre değerlendirilmektedir. Burs başvuruları için gerekli belgeler, kurum ve kuruluşlara göre farklılık gösterebilmektedir.

Çorum’da üniversite öğrencilerine burs veren diğer kurum ve kuruluşlar şunlardır:

 • Çorum Ticaret ve Sanayi Odası (TSO): TSO, Çorum’da ikamet eden ve Hitit Üniversitesi’nde öğrenim gören öğrencilere burs vermektedir. Burslar, öğrencilerin eğitim masraflarını karşılamasına yardımcı olmak ve onlara akademik başarılarını sürdürmelerinde destek olmak amacıyla verilmektedir. TSO burs başvuruları, her yıl Eylül ayında TSO’nun web sitesinden yapılmaktadır.
 • Çorum Belediyesi: Çorum Belediyesi, Çorum’da ikamet eden ve Hitit Üniversitesi’nde öğrenim gören öğrencilere burs vermektedir. Burslar, öğrencilerin eğitim masraflarını karşılamasına yardımcı olmak ve onlara akademik başarılarını sürdürmelerinde destek olmak amacıyla verilmektedir. Çorum Belediyesi burs başvuruları, her yıl Eylül ayında belediyenin web sitesinden yapılmaktadır.

Çorum’da üniversite öğrencilerine burs veren diğer kurum ve kuruluşlar hakkında daha fazla bilgi almak için ilgili kurum ve kuruluşların web sitelerini ziyaret edebilirsiniz.

İşte Çorum’da üniversite öğrencilerine burs veren kurum ve kuruluşların burs başvuru tarihleri:

 • Hitit Üniversitesi: Eylül ayı
 • KYK (Kredi ve Yurtlar Kurumu): Eylül ayı
 • Çorumlular Vakfı: Eylül ayı
 • Çorum Eğitim ve Kültür Vakfı (AKEV): Eylül ayı
 • Çorum Kültür ve İlim Vakfı (A.K.İ.V.): Eylül ayı
 • Hitit Üniversitesini Destekleme Vakfı: Eylül ayı
 • Çorum Ticaret ve Sanayi Odası (TSO): Eylül ayı
 • Çorum Belediyesi: Eylül ayı
Editör
Editörhttp://www.bilimsenligi.com/
Türkiye Eğitim Kampüsü - İlkokul ortaokul lise üniversite eğitim etkinlikleri duyuruları.