Collection de Pierre Cardin

Collection de Pierre Cardin – Erkek Giysi Tasarımı Yarışması

Genç tasarımcılar Pierre Cardin için şimdi de giysi tasarlayacak

Dünyaca ünlü moda markası Pierre Cardin, güzel sanatlar fakültesi öğrencileri ve mezunlarına yönelik erkek giysi tasarımı yarışması başlattı.
“Collection de Pierre Cardin” yarışmasında jürinin belirleyeceği ilk 3 ile Facebook kullanıcılarının oylarıyla belirlenecek tasarımcılara toplam 15 bin TL para ödülü verilecek. Jüride Özlem Süer, Nihat Odabaşı, Sibel Arna gibi moda dünyasının önemli isimleri bulunuyor…
Pierre Cardin’in Türkiye genelindeki üniversitelerin güzel sanatlar fakültelerinde okuyanlara ve 28 yaşını aşmamış mezunlara yönelik düzenlediği “Collection de Pierre Cardin – Erkek Giysi Tasarımı Yarışması”na başvurular başladı. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil Bölümü işbirliğiyle düzenlenen yarışmada ilk 3’e girenlere ve Facebook’ta en fazla oyu alana toplam 15 bin TL para ödülü verilecek. Yarışmada kazananları, aralarında moda fotoğrafçısı Nihat Odabaşı, moda tasarımcısı Özlem Süer ve moda yazarı Sibel Arna’nın da bulunduğu jüri belirleyecek. Yarışmanın son başvuru tarihi 9 Aralık…

“Bir yıl vitrinin kendisini, bir yıl vitrindeki giysiyi tasarlatıyoruz”

Aydınlı Grup Yürütme Kurulu Başkanı Ahmet Said Kavurmacı, “Pierre Cardin, gençleri ve kendini genç hissedenleri hedefleyen bir marka. Geçtiğimiz yıl ‘Vitrine de Pierre Cardin’ adıyla bir vitrin tasarımı yarışması düzenledik ve Türkiye’nin dört bir yanından büyük ilgi gördük. İlk 3’ü oluşturan tasarımların sahiplerine toplam 14 bin TL tutarında para ödülü, tüm finalistlere Aydınlı Grup’ta staj imkanı sunduk. Birinci olan tasarımı Nautilus AVM’deki mağazamızın vitrinine uyguladık. Yarışmamızı gelenekselleştirmeyi, bir yıl vitrinin kendisi, bir yıl da vitrinin içinde yer alan giysilerin tasarımı konseptiyle sürdürmeyi hedefliyoruz. Amacımız, genç tasarımcıların sanatsal gelişimlerine katkıda bulunmak, endüstri-eğitim işbirliğine artı değerler sunmak” dedi.

Facebook kullanıcıları da jüri olacak

“Collection de Pierre Cardin” yarışmasında adaylar “Dünya Metropolleri” temasıyla erkek gömleği, tişört ve sweat-shirt tasarımı yapacak. Jürinin belirleyeceği 10 finalist, tasarladığı ürünleri Aydınlı Grup’un desteğiyle üretecek. Özlem Süer, Sibel Arna, Nihat Odabaşı, Ahmet Said Kavurmacı, Pierre Cardin Baş Tasarımcısı Faruk Kalaycı ve Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğretim görevlilerinden oluşan jüri, ilk 3 çalışmayı bu ürünler üzerinden belirleyecek.

Finale kalan tasarımlar ayrıca Facebook’ta halk oylamasına sunulacak ve burada en çok oyu alan tasarım sahibine “Sosyal Medya Özel Ödülü” verilecek. Ayrıca, oy veren her 100’üncü kişiye de Pierre Cardin’den tişört hediye edilecek.
Yarışmanın birincisi 8, ikincisi 4, üçüncüsü 2, Sosyal Medya Ödülü’nün sahibi de bin TL para ödülünün sahibi olacak. Ayrıca finale kalan tüm katılımcılara, Aydınlı Grup ve Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nden ortak bir başarı belgesi verilecek.
“Collection de Pierre Cardin” yarışmasında son başvuru tarihi 9 Aralık. Yarışmaya Türkiye genelindeki tüm güzel sanatlar fakültelerinde okuyanlar ile 28 yaşını aşmamış mezunlar katılabilir. Ödül kazananlar, Ocak ayında yapılacak ödül töreninde açıklanacak. Yarışmayla ilgili tüm detaylar, katılım şartları ve başvuru formlarına www.pierrecardin.com.tr, www.pierrecardin.com.tr/facebook, ve www.marmara.edu.tr sitelerinden ulaşılabilir.

 

 

Ayrıntılı bilgi için:

Nazan Ergülen Şarman / Nagihan Akdaş
Grup 7 İletişim Danışmanlığı
Tel: 0212 292 13 13 / nsarman@grup7.com.tr / nakdas@grup7.com.tr