CoderSurvivor YAZILIM UZMANI KAMPI BAŞLIYOR

  Coder Survivor’ın Amacı
Ülkemizi bilişim toplumuna dönüştürerek aydınlık yarınlara taşımada önemli rol üstlenecek, bilişim uzmanı olarak adlandırılan nitelikli insan gücünün büyük bölümü üniversitelerin bilgisayar mühendisliği ve bilgisayar eğitimi bölümleri, enformatik enstitüleri tarafından yetiştirilmektedir. Ancak, üniversitelerin yetiştirdiği bilişim uzmanı sayısı ülkemizin ihtiyaçlarını karşılamada yetersiz kalmaktadır.

Konya Teknokent Akademi, ülkemizin bilişim uzmanı açığının kapatılmasına bir nebze katkıda bulunmak amacıyla bilişim teknolojisi alanında öğrenim gören üniversite öğrencilerinin/mezunlarının niteliklerini geliştirmek, bilişim teknolojisi dışındaki bir alanda öğrenim alan üniversite öğrencilerini/mezunlarını bilişim uzmanı olarak yetiştirmek üzere 2 Temmuz – 30 Ağustos tarihleri arasında 2 aylık Coder Survivor: Bilişim Uzmanı Yetiştirme Kampı’nı düzenlemiştir.

Coder Survivor: Bilişim Uzmanı Yetiştirme Kampı’nı tamamlayan adaylar program içinde yer alan kariyer toplantılarında ilgili işverenlerle görüştürülerek bir işe yerleştirilmesi sağlanacaktır.

Proje Yarışması

   Proje Yarışması, Coder Survivor: Bilişim Uzmanı Yetiştirme Kampı’na kabul edilip 2 ay boyunca tüm uygulamalı eğitimlere devamsızlık yapmadan katılan ve başarı ile Coder Survivor kamp’tan mezun olan arkadaşlarımızın istihdamını sağlamak amacıyla düzenlenir.

   Coder Survivor kamp içerisinde düzenlenen proje yarışması sonuçlarının değerlendirmesinde 2 aylık uygulamalı eğitim boyunca yapılan ara yarışmalarının sonuçları büyük oranda pay sahibi olacaktır.

   Coder Survivor: Bilişim Uzmanı Yetiştirme Kampı’na kabul edilmiş tüm adaylar, 2 aylık uygulamalı eğitim sürecini başarıyla tamamlayarak, Proje Yarışmasında da başarısını ispatlamış tüm adaylar, firmalarda bilişimuzmanı olarak çalışmaya hak kazanırlar.

Ayrıca yine final proje yarışmasında ilk 3’e giren arkadaşlara çeşitli hediyeler verilecektir.

Coder Survivor’a Kimler Katılmalı
Coder Survivor: Bilişim Uzmanı Yetiştirme Kampı bilişim uzmanı olarak yetişmek isteyen, öğrenme heyecanı olan, üniversitelerin bilgisayar öğretmenliği, bilgisayar programlama, elektrik-elektronik mühendisliği programı öğrencileri/mezunlar ile bilişim dışında bir alanda eğitim almış olup bilişim uzmanı olma isteği ve heyecanı taşıyan üniversite öğrencileri ve mezunlarına açıktır.

Zorunlu yaz stajını bir bilişim sektörü kuruluşunda yapmak isteyen bilişim teknolojisi alanında öğrenim gören üniversite öğrencileri Konya Teknoket’teki bilişim firmalarının bünyesine stajyer olarak kabul edilerek Coder Survivor: Bilişim Uzmanı Yetiştirme Kampı’na katılabilecektir.

 
[email protected] e-posta adresi spam robotlarından korunuyor. Görebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresine gönderiniz.
Son Başvuru tarihi 25 Haziran 2012.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin