ÇOCUKLAR İÇİN ULUSLARARASI FOTOĞRAF YARIŞMASI

NATIONAL GEOGRAPHIC Çocuklar İçin Uluslararası Fotoğraf Yarışması başladı. Ülkemizin yanı sıra diğer ülkelerde yayımlanan NATIONAL GEOGRAPHIC KIDS dergisi okurlarının da katılacağı yarışma yine iki adımda gerçekleşecek. Önce Ulusal Yarışma düzenlenecek ve Türkiye’nin birincileri seçilecek. Sonra da birinciler ülkemizi ABD’de yapılacak Uluslararası Yarışma’da temsil edecek. Dünyanın dört bir yanından binlerce NATIONAL GEOGRAPHIC KIDS okurunun katılacağı yarışmanın birincisi ABD’nin başkenti Washington, D.C.’ye seyahat kazanacak.

Yarışma, National Geographic çalışanları, birinci derece yakınları ve yarışmayla herhangi bir şekilde bağlantısı olanlar hariç 6-14 yaş arasındaki tüm NATIONAL GEOGRAPHIC KIDS okurlarına açıktır.

YARIŞMANIN ÖDÜLLERİ
* Uluslararası Yarışma’da birinci olarak Büyük Ödül’e layık görülecek NG KIDS okuru ABD’nin başkenti Washington, D.C.’ye tüm masrafların karşılanacağı bir gezi kazanacak ve bu gezi sırasında National Geographic Society’nin merkez binasını ziyaret etme fırsatını yakalayacak.
* Ulusal Yarışma’nın kategori birincileri Nikon Coolpix L120 14.1 milyon piksel dijital fotoğraf makinesi, National Geographic Dünya Atlası, National Geographic Hayvanlar Ansiklopedisi ve bir yıllık NATIONAL GEOGRAPHIC KIDS dergisi aboneliği kazanacak.
* Ulusal Yarışma’nın kategori ikincileri National Geographic Dünya Atlası, National Geographic Hayvanlar Ansiklopedisi ve bir yıllık NATIONAL GEOGRAPHIC KIDS dergisi aboneliği kazanacak.
* Ulusal Yarışma’nın kategori üçüncüleri National Geographic Dünya Atlası ve bir yıllık NATIONAL GEOGRAPHIC KIDS dergisi aboneliği kazanacak.”


Yarışma, National Geographic çalışanları, birinci derece yakınları ve yarışmayla herhangi bir şekilde bağlantısı olanlar hariç 6-14 yaş arasındaki tüm NATIONAL GEOGRAPHIC KIDS okurlarına açıktır.


Fotoğraf yarışması İNSAN, HAYVAN, MANZARA ve MİZAH olmak üzere dört kategoride düzenlenmiştir.

Yarışmaya katılmak isteyenler mutlaka velilerinin izniyle başvuru yapmalıdır. Yarışmacı isterse bütün kategorilere katılabilir ancak her kategoriye sadece tek bir fotoğraf gönderebilir. Her fotoğraf yarışmacının orijinal çalışması olmak zorundadır. Fotoğraflar son üç yıl içinde, dijital ya da analog makine ile çekilmiş olabilir. Ancak tarafımıza renkli veya siyah beyaz kart baskı olarak gönderilmelidir. Kart baskıların uzun kenarı en az 18 cm, en fazla 30 cm olmalıdır. Daha önce National Geographic Society’nin herhangi bir yarışmasında ödül almış fotoğraflar kabul edilmez. Birden fazla fotoğrafın montajlanmasıyla oluşturulan, fotoğrafın orijinalinde olmayan herhangi bir öge eklenmiş ya da var olan ögelerden herhangi biri silinmiş fotoğraflar kabul edilmez. Ancak, fotoğrafın orijinal niteliğini bozmayacak oranda kadrajlanmış, kontrast, aydınlık ve renk ayarı yapılmış fotoğraflar kabul edilir. İstendiğinde fotoğrafların orijinal diapozitif, negatif veya dijital dosyaları tarafımıza gönderilecek şekilde hazır bulundurulmalıdır. Dijital dosyalar, müdahalede bulunulmamış, fotoğraf makinesiyle çekildikleri ilk halleriyle istenecektir.

 

Dergide yer alan yarışma katılım formu eksiksiz olarak doldurulmalıdır. Formdaki yazı alanının yeterli olmaması halinde bir dosya kağıdına devam edilebilir. Fotoğrafların zarar görmemesi için koruyucu karton ile paketlenmeleri önerilir. Çerçevelenmiş ya da paspartulu baskılar gönderilmemelidir. Kaybolan, geç gelen, gönderim sırasında zarar gören ya da yanlış adrese gönderilen başvuruların sorumluluğu kabul edilmez. YARIŞMANIN SON KATILIM TARİHİ 31 EKİM 2011’DİR. BU TARİHTEN SONRA ULAŞAN FOTOĞRAFLAR DEĞERLENDİRMEYE ALINMAYACAKTIR.

Başvuru adresi:
NATIONAL GEOGRAPHIC KIDS
Çocuklar İçin Uluslararası Fotoğraf Yarışması 2011
Doğuş Grubu İletişim Yayıncılık ve Tic. A.Ş.
Maslak Mahallesi G45 Ahi Evran Polaris Caddesi Doğuş Power Center No: 4
34398, Maslak-Şişli-İstanbul

 

 

Yarışmaya katılan fotoğrafların tüm yasal hakları yarışmacıda olmalıdır. Dereceye girenlerden fotoğrafın kullanım haklarını devrettiklerine dair bir beyanı imzalayıp belli bir süre içerisinde göndermeleri istenecektir. Bunun yapılmaması diskalifiye nedenidir. Bu durumda o kategori için ödül, belirlenecek diğer bir katılımcıya verilir. Kazananlar, fotoğraflarının NATIONAL GEOGRAPHIC KIDS’in gelecek sayı veya sayılarında veya ilgili diğer ürünlerinde editoryal, ticari, reklam veya promosyon amacı ile herhangi bir ödeme yapılmaksızın National Geographic Society, Doğuş İletişim veya yetkilendirdikleri iş ortakları tarafından basılı veya elektronik ortamda yayımlanmasına izin vermeyi kabul eder. Fotoğrafların yayımlanması sonucu doğabilecek herhangi bir yasal sonuçtan katılımcı sorumlu olacaktır. Dereceye giren fotoğraflarda yer alan tanınabilir kişilerin onayının alındığına dair model ibranamesi talep edil

 

ecektir.

Örnek model ibranamesi için tıklayınız

 

 

Yarışmaya katılan hiçbir fotoğraf geri gönderilmeyecektir. Yarışmaya fotoğraf göndererek katılan tüm yarışmacılar, yukarıda belirtilen yarışma koşullarına uymayı kabul etmiş sayılır. Bu koşullara uymayan katılımcılar diskalifiye edilecektir. Yarışma elde olmayan nedenlerle planlandığı gibi yürütülemediği takdirde National Geographic tarafından iptal edilebilir ya da ertelenebilir.