Çocuklar için Online Scratch Eğitimi

Scratch Eğitimi
Scratch Eğitimi

“Kodlama Atölyesi” etkinliğinde eğitimler sayesinde çocuklarımız sadece teknoloji tüketicisi olmayıp yeni teknoloji ya da dijital eser yaratmanın yollarını öğrenecek. Bu yönüyle kodlama, liderliğini yaptığımız Dijital Dönüşüm vizyonuyla da doğrudan örtüşüyor.

Atölye kapsamında vereceğimiz eğitimlerde çocukların yaparken/eğlenirken öğrenmesini hedefleyen proje, çocukların yaratıcılığını ve bilgisayar becerilerini geliştirmeyi, onları programcılık ile tanıştırıp kod okuryazarlığı bilincini yaymayı hedefliyoruz. Eğitimler ile çocuklar sadece kodlama becerilerini değil sanat, resim, müzik ve hikaye anlatıcılığını becerilerini hayal güçleri ve yaratıcılıkları ile geliştirmeyi amaçlıyoruz.

Scratch Eğitimi

Minik Elleri programcılık ile tanıştırıp kodlama becerilerini geliştirmeyi amaçlayan Minik Eller Kod Yazıyor Projesi Scratch Eğitimi katılımcılarını arıyor!

Sen de kendi oyununu kodlamak istiyorsan Minik Eller Kod Yazıyor Projesi çevrim içi Scratch Eğitimi’ne hemen başvur, hayalindeki oyunu yaratmaya başla!

Scratch Eğitimi Kimler eğitime katılabilir?

Eğitim, Scratch Programı hakkında bilgi sahibi olmak ve kendini geliştirmek isteyen çocukların katılımına açıktır.

Eğitim detayları nelerdir? 

Eğitimimiz uygulamalı bir eğitim olacağı için çocuklarımızın izler değil yapar pozisyonda olabilmeleri için eğitimde bilgisayar ve/veya tablet kullanmalarını öneririz.
Eğitimler çevrim içi gerçekleştirilecektir. Katılım ücretsizdir.
Eğitimimiz kontenjanla sınır olup, yalnızca olumlu durumda dönüş sağlanacaktır. Yoğunluk sebebiyle seçtiğiniz eğitim tarihlerinde mesaj gelmeme durumunda endişe etmeyin, ileri tarihte de olsa çocuklarımızı eğitime dahil edeceğiz.
Eğitim Tarihi ve Süresi

26 Ağustos 2023 Cumartesi saat 14:00- 17:00
Eğitime dair her türlü sorunuzun cevabını almak için dijitaldonusum@habitatdernegi.org adresine mail atabilirsiniz.

Eğitimimiz 8-12 yaşındaki çocuklarımız içindir.

Kodlama Atölyesi Online Scratch Eğitimi Başvuru Formu
https://form.jotform.com/232112462662953