Çocuklar İçin Kodlama Siteleri

Özel Ders Öğretmenleri
Özel Ders

Çocuklar için kodlama siteleri, hem eğlenceli hem de öğretici birçok aktivite sunarlar. İşte Türkçe kodlama sitelerinden bazıları:

  1. Kodlama Öğren: Türkçe olarak hizmet veren bir kodlama öğrenme sitesidir. Scratch gibi popüler kodlama dilleri üzerinde interaktif öğrenme materyalleri sunar.
  2. Kodlama İçin Hareket: Çocuklara Scratch, Python, HTML ve CSS gibi dilleri öğretirken hareket etme, oyun oynama ve müzik yapma gibi etkinlikler de sunan bir sitedir.
  3. Kodlamaca: Scratch ve Blockly gibi kodlama dillerini öğrenmek için Türkçe kaynaklar sağlayan bir site.
  4. Kodlama Saati: Kodlama Öğren sitesi gibi Türkçe kaynaklar sağlayan ve çocukların öğrenmesini kolaylaştıran bir site.
  5. Robotistan: Arduino, Raspberry Pi ve diğer robotik kitleriyle çocuklara ve gençlere kodlama öğretmek için Türkçe kaynaklar sağlayan bir site.
  6. Kod Dünyası: Kodlama öğrenmek için Scratch, Blockly, Python ve diğer dilleri öğrenmek için birçok kaynak sunan bir sitedir.
  7. Code.org: Kodlama öğrenmek için Türkçe materyaller de içeren, interaktif bir sitedir. Blockly ve Python gibi diller üzerinde çalışma fırsatı sunar.
  8. Tynker: Scratch benzeri bir blok tabanlı kodlama aracı olan Tynker, çocuklara kodlama öğrenmek için Türkçe kaynaklar sağlar.

Bu siteler, çocukların kodlama öğrenmeleri ve kodlama becerilerini geliştirmeleri için iyi bir başlangıç noktası olabilir.