Çocuklar İçin Bilişim Zirvesi 2015

ICT Summit NOW – Bilişim Zirvesi’nin 14 yılda bize kazandırdığı uzmanlık ve tecrübeyi 2015
itibarıyla yeni bir etkinlikle bütünleştiriyoruz: ICT Summit Now for KIDS – Çocuklar İçin Bilişim Zirvesi’15

2000 yılından bu yana Türkiye’nin en büyük bilişim etkinliği olan Bilişim Zirvesi, 2013 yılında yeni bir isim, yeni bir logo, yeni katılımcılar, yeni konu ve konuşmacılarıyla çok yönlü bir değişimin habercisi oldu. Uluslararası kimliğini daha da genişleterek ICT Summit NOW (Yeni Eski Dünya) adını alan zirve, Avrupa, Asya ve Afrika’nın iş ve bilişim profesyonellerinin buluşma merkezi haline geldi.

ICT Summit NOW Bilişim Zirvesi, 2014 yılında Türkiye’deki konferans yapısını kökten değiştirme amacıyla yepyeni bir konsept sundu. Tüm ana sunumların Anadolu Oditoryumu’nda yapıldığı zirvede katılımcılar, son dönemde daha da kıymetli hale gelen iletişim ve işbirliği için daha çok zaman ve alan bulabildiler. Aynı zamanda, zirveyi destekleyen firmaların salonlarında birbirinden bağımsız konularda gerçekleşen seminer, eğitim ve toplantılar sayesinde katılımcılar alanlarında özelleşme imkanı buldular.

ICT Summit NOW Bilişim Zirvesi etkinliklerine şimdi bir yenisini ekliyor; “Teknolojiye Doğan Çocuklar”

‘‘Çocuklar için Bilişim Zirvesi” Etkinliği Nedir?
Çocuklar için Bilişim Zirvesi, Teknlojiyle büyüyen değil, teknolojiye doğan çocukların bugününü ve yarınını ele alan, konuşturan, teknolojinin geleceğimizdeki rolünü, tedbir ve tehdit konularını paylaşan ve aynı zamanda tartışma ortamı sağlayan, yepyeni iddaların ortaya konacağı, yoğun içeriğin yanında daha da önemlisi kuşaklar arası iletişimde anne babaları bilgilendiren ve geleceğe hazırlayan bir etkinlik platformudur.
Dijital yaşamın bir parçası olmaya mecbur kalan teknolojiye doğan çocuklar ve yeni nesil kuşaklar teknoloji ile yönetilen ve yaşanan bir dünyaya doğdular, hiç öğrenmediler, teknoloji hayatlarının bir parçası olurken, dijital kimliğe sahip oldular. Bu dijial kimlik dönüşümleri hem eğitim hem de sosyal hayatlarında çevrimiçi ve çevrimdışı bir applikasyon kimlik kavramını yarattı. Bu kuşak, açık adı ile “Application Kuşağı” olarak tanımlanırken ‘‘App Kuşağı’’ algısı oluştu ve 2014 yılında basılan ilgili yayınlarda da ‘’App Kuşağı’’nın dijital öncesi nesile göre çok daha dışa dönük bir nesil olduğu vurgulanmaktadır.

Çocuklar için Bilişim Zirvesi, ‘’App Kuşağı’’ her bireyin kendi ekseninde bir teknoloji ve uygulama kimliği olduğunu ve çoklu ekranlarda bu kimliği oluştururken nelerden etkilendiğini, hayatımızın her alanındaki bu teknolojinin çocuk dünyasındaki yarar ve zararlarını konuşturacak. Kuşkusuz, teknolojinin faydaları çocuğun hayatındaki her konuda başrolde… ve onlar yeni nesil teknolojik aygıtları hayatlarında ayrılmaz bir parça olarak görüyorlar.

2001 yılından bu yana yapılmakta olan Bilişim Zirvesi etkinlikleri, Türkiye’mizin dünyadaki bugünkü güçlü algılanışına yakışır şekilde organize edilmektedir. Bu etkinlik; gelecek planlarına yol gösteren – ipuçlarını paylaşan, teknolojinin çocuklar üzerindeki olumlu – olumsuz etkilerini tartışan, çok sayıda konunun uzmanı ve söz sahibi kişinin ulusal ve uluslararası işbirliklerini özendiren konu ve konuşmacılar ile Türkiye’de yepyeni bir kavram oluşturmayı hedeflemektedir.

Kimler Buluşuyor?
Anne babalar, çocuklar, gençler, öğrenciler, teknolojiyi üreten ve etkin kullanan şirketler, protokol, pedagoglar, doktorlar, yazarlar, eğitimciler, akademiler, sosyal sorumluluk projeleri, vakıf ve dernekler, danışmanlar, sağlık uzmanları, spor kurumları, bankalar, sanatçılar, eğlence ve müzik dünyası, bloggerlar, oyun sektörü, çocuk – genç tekstil üreticileri, gıda üreticileri, oyuncak sektörü ve çok daha fazlası..
Zirve’de neler var?
Zirve’de Konferans, Sergi, Eğitim Bölümü, Oyun Alanları ve Şenlik var

Keynote Konuşmacılar
Sunumlar
Paneller
Stand Alanları
Çocuklar İçin Yazılım Geliştirme Atölyeleri
Workshoplar
Oyun ve Eğlence Alanları
Sosyal Sorumluluk Bölümü
Ünlüler ile Kapanış

http://bzcocuk.com/index.html