Ana SayfaÖzel Ders BlogÇocuklar İçin 5 Pratik Zihinsel Matematik Hesaplama Tekniği

Çocuklar İçin 5 Pratik Zihinsel Matematik Hesaplama Tekniği

Çocuklar için pratik zihinsel matematik hesaplama teknikleri, matematik konularını daha iyi anlamalarına ve matematiksel düşünme becerilerini geliştirmelerine yardımcı olabilir. İşte çocuklar için beş pratik zihinsel matematik hesaplama tekniği:

  1. Sayıları Gruplandırma: Bu teknik, çocuklara sayıları gruplandırarak daha kolay hesaplamalar yapmayı öğretir. Örneğin, 8 + 7 yerine 8’i 2’ye ve 7’yi 3’e bölerek 10 + 5 olarak düşünebilirler.
  2. Sayıları Yuvarlama: Bu teknik, çocuklara sayıları daha yuvarlak sayılara yuvarlayarak daha kolay hesaplamalar yapmayı öğretir. Örneğin, 167 + 68 yerine 170 + 70 olarak düşünebilirler.
  3. Sayıları Bölme: Bu teknik, çocuklara sayıları bölerek daha kolay hesaplamalar yapmayı öğretir. Örneğin, 84 / 7 yerine 80 / 7 + 4 / 7 olarak düşünebilirler.
  4. Basamak Değiştirme: Bu teknik, çocuklara sayıları basamaklarını değiştirerek daha kolay hesaplamalar yapmayı öğretir. Örneğin, 24 x 6 yerine 20 x 6 + 4 x 6 olarak düşünebilirler.
  5. Benzerlikleri Kullanma: Bu teknik, çocuklara benzer sayıları kullanarak daha kolay hesaplamalar yapmayı öğretir. Örneğin, 35 x 4 yerine 40 x 4 – 5 x 4 olarak düşünebilirler.
Deniz Eren SAVAŞ
Deniz Eren SAVAŞhttps://ozelders.bilimsenligi.com/
Online ve Yüzyüze Özel Ders Öğretmenlerinin Buluştuğu HUB. Özel ders taleplerini için öğretmen profillerini inceleyiniz.