ÇOCUK ÜNİVERSİTESİ YAZ OKULU KAYITLARIMIZ BAŞLAMIŞTIR

25 Haziran 13 Temmuz Tarihleri Arasında Sınırlı Kontenjanlar Dahilinde  Gerçekleştirilecek Olan Yaz Okullarımıza Başvuru için www.iuyazokulu.com ya da 0212 440 02 78’ numaralı telefondan bizlere ulaşabilirsiniz.

Bu programa kimler kabul edilebiliyor? Kaç Kişi alınıyor, hangi yaş grubuna hitap ediyor?
Öncelikle bu programa yaş kriterine uygun olan özel okul ya da devlet okulundan her öğrenci katılabilir. İlköğretim ve Lise olarak iki bölümde oluşturduğumuz programlarımıza 4.5.6.7.8.ci sınıflar arası tüm öğrenci yaş grupları İlköğretim Yaz Okulları, 8.9.10.11.12. sınıflar arası eğitim gören öğrenciler ise Lise Yaz Okullarımıza katılıyorlar.(İlköğretim; dördüncü sınıf eğitimini tamamlayan ve üstü ilköğretim öğrencileri Lise; ilköğretim sekizinci sınıf eğitimini tamamlayan ve üstü lise öğrencileri bu programlara katılabilirler.) Eğitimin kalitesinin maksimumda tutulması açısından her bölüme sadece 24 öğrenci kabul ediliyor.
Hangi tarihler arasında gerçekleşecek?
İlköğretim ve lise yaz okulları 25 Haziran-13 Temmuz 2012 tarihleri arasında, hafta içi her gün 10:00-16:00 saatleri arasında olup toplam 3 hafta sürecektir olup öğrenciler sadece bir alan seçebilirler.
Program ücretleri nelerdir?
Eğitim programları 850 TL’dir. Ücrete öğlen yemeği ve KDV dahil olup servis ücreti dahil değildir.
İLKÖĞRETİM YAZ OKULU
ADLİ TIP
Bu iz kimin? Suç nedir? Ceza nedir? Entomoloji nedir? Ceza mahkemesi kimlerden oluşur? Delil nedir? Nasıl toplanır? Adli Tıp Yaz Okulu’nda…

BİYOLOJİNİN RENKLERİ 
Canlılar, enzimler, nükleik asitler, hücrenin keşfi, sitoplazma ve organeller, fotosentez, kanser, apoptoz nedir?  Biyolojinin temellerini keşfetmeye çağırıyoruz.

GENETİK BİLİMİ
Tek hücreli canlılar, bitkiler, hayvanlar ve insanların genleri üzerinde, ünlü bilim adamları ile yapacağınız analiz ve laboratuar çalışmalarıyla, bu ve d aha birçok soruya cevap arayın. Yaşamın köklerinin çağrısına kulak verin!

MOLEKÜLER GENETİK BİLİMİ
Canlıların kalıtım materyali olan genlerin işlevlerini incelemek hiç bu kadar keyifli olmamıştı.

YARATICI YAZARLIK
Her uğraş gibi yazı yazma da kendine göre zorluk ve kuralları olan bir etkinlik.
Her ciddi uğraş gibi yazı yazma sanatı da kendine göre kuralları ve zorlukları olan bir etkinlik alanıdır.  Yazı yazmak istiyoruz ama yeterince okumuyor muyuz? Aklımızda var olan bir çok cümlecik var ancak biz bir türlü kağıda dökemiyor muyuz? Burası sizin yeriniz…

ZOOLOJİ BİLİMİ
Başlangıçta avladığımız hayvanların ruhunun bizi rahat bırakmayacağını düşünürdük. Ardından onların uğruna totemler diktik. Bazılarını evcilleştirerek kendimize dost ve yardımcı yaptık. Şimdi ise hayvanlar krallığının sırlarını bir bir çözüyoruz.

LİSE YAZ OKULU
GENOMİK
Farklı türlere ait genomların yapısal ve işlevsel yönlerini inceleme ve kromozomların dizilenmesi tekniklerini, üniversitemizde uygulama fırsatını kaçırmayın.

GENETİK
Tek hücreli canlılar, bitkiler, hayvanlar ve insanların genleri üzerinde, ünlü bilim adamları ile yapacağınız analiz ve laboratuar çalışmalarıyla, bu ve d aha birçok soruya cevap arayın. Yaşamın köklerinin çağrısına kulak verin!

KÜRESEL REKABETTE GİRİŞİMCİLİK ve LİDERLİK
Nasıl girişimci olunur, doğru iş fikrinin seçimi, iş planının hazırlanması ve Türkiye’nin önde gelen şirketlerinin yöneticileriyle birebir tanışma ve liderliğe yönelik sohbet etmeye var mısınız?
RÖNESANSTAN 20.YY’A AVRUPA ve YAKIN DOĞU’NUN SOSYO-EKONOMİK TARİHİ
Bu program kapsamında Rönesans’tan başlamak üzere toplumsal yapılar, üretim tarzları ve kültürel yansımaları incelenecektir. Avrupa ve bugün Ortadoğu olarak tanımlanan coğrafyanın tarihsel gelişim süreçleri karşılıklı olarak ele alınacaktır. Bu bağlamda Reform, Rönesans, Avrupa’da hanedan savaşları, burjuvazinin gelişimi, aydınlanma ve merkeziyetçi reformlar dönemi, İngiliz, Amerikan ve Fransız Devrimlerinin neden ve sonuçları incelenecektir. 19. yüzyıldaki devrimlerin Avrupa ve dünya tarihinin şekillenmesindeki rolü tartışılacaktır.

KRİPTOLOJİ

Matematiğin sonsuzluk dünyasına bir adım atmak ister misiniz? Kırılamayacağı iddia edilen şifrelerin nasıl kırıldığını öğrenmek ve kendi şifrelerinizi yaratmak ve şifreleme dünyasının derinliklerinde sayılar dünyasının sonsuzluğuna göz atmak için Kriptolojiye giriş yaz okulunun programını inceleyin. Matematik Bölümü öğretim üyeleri eşliğinde insanoğlunun yarattığı en karmaşık şifreleri keşfedin.

2 YORUMLAR