“Çocuk Olmak Acı Vermemeli” Resim Yarışması

Türk-Amerikan Derneği ve UNICEF Türkiye Milli Komitesi işbirliği ile bu yıl onbeşincisi düzenlenecek olan resim yarışması, Ankara’daki birçok yerli ve yabancı ilk öğretim okulu öğrencisinin ilgisini çekmektedir. Bu yıl yine “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” kapsamında düzenlenecek olan yarışmanın bu yılki konusu “Çocuk Olmak Acı Vermemeli” olarak belirlenmiştir.

Dünyada birçok ülkede çocuklar şiddete maruz kalmaktadır. Görmemezlikten gelinen bu durum, kapalı kapılar arkasında kalmakta ve çocukların hakları ihlal edilmektedir.

Çocukların fiziki ve mental sağlığı için şiddetten uzak bir ortamda yetişmeleri gerekmektedir. Bu onların en temel hakkıdır. Çocukları şiddete maruz kalan toplumlar geri kalırlar.

Yarışmaya katılacak çocukların yapacağı resimlerde ele alması gereken konu, “Çocuk Olmak Acı Vermemeli” dair duygu ve düşüncelerinin kişisel ifadesi olmalıdır. Yarışmaya katılmak isteyen okulların her yaş grubu için en fazla 20 resim ile yarışmaya katılmaları önemle rica olunur. 20 resimden fazla resim ile katılan okullar diskalifiye olacaktır.

Bir jüri tarafından değerlendirilecek resimler arasından sergilenmeye değer toplam 50 resim 22–28 Nisan 2015 tarihleri arasında Türk-Amerikan Derneği Emin Hekimgil Sanat Galerisi’nde sergilenecektir. Her yaş grubunda ödül kazananların yanısıra (1.,2.,3. Jüri Özel Ödülü ve 3 adet mansiyon), resimleri sergilenmeye değer görülen diğer öğrencilerimize sertifikaları ve küçük hediye paketleri tarihi daha sonra duyurulacak bir ödül töreni ile takdim edilecektir. Sonuçlar 22 Nisan tarihinden önce okullara faks ile ve
www.taa-ankara.org.tr adresinden duyurulacaktır.

Dereceye giren resimlerin hiçbir şekilde TAD veya UNICEF Türkiye Milli Komitesi tarafından başka amaçlara yönelik kullanılması söz konusu değildir.

Saygılarımızla,

Dilek Dengizek Ersanal Alanor Olalı
Genel Müdür Başkan Danışmanı
Türk-Amerikan Derneği UNICEF Türkiye Milli Komitesi

TÜRK-AMERİKAN DERNEĞİ
CİNNAH CAD. 20 KAVAKLIDERE ANKARA
TEL: 426-2648 FAKS: 468-2538
www.taa-ankara.org.tr

YARIŞMA KOŞULLARI
1. Yarışmaya tüm ilköğretim öğrencileri katılabilir.
2. Konu adı: “Çocuk Olmak Acı Vermemeli”
3. Boyut: 35 x 50 – 25 x 35
4. Teknik: Pastel, guaj, suluboya, kolaj, karışık teknik
5. Yaş gurubu: 6-10 ve 11-14
6. Her çalışma siyah fon kartonuyla paspartu yapılmalıdır.
7. Çalışmanın arka sağ alt köşesine öğrencinin, adı, soyadı, yaşı (doğum tarihi değil yaşı mutlaka yazılmalıdır), okulu, veli ev ve cep telefonu ve varsa e-mail adresi yazılmalıdır.
8. Çalışmalar 17 Nisan 2015, Salı günü, saat 18:00’e kadar Cinnah Caddesi 20, Kavaklıdere / Ankara adresindeki Türk-Amerikan Derneği’ne teslim edilmelidir.
Not: Yukarıda sunulan şartlara uymayan resimler yarışmaya dahil edilmeyecektir.