Çocuk Kuluçka Merkezi

Çocuk Kuluçka Merkezi, çocuklarımızın ilgi ve ihtiyaçlarına yönelik eğitimleri belirleyerek, 15 kişilik sınıflarda eğitim vermektedir. Ezberci olmayan, yenilikçi eğitim metotları kullanarak hayallerine ulaşmasına yardımcı olmaktadır. Çocukların aldıkları girişim esaslı eğitimin sonunda, bireyin hayatı boyunca üretme ve geliştirme bilincini kazanması hedeflenmektedir. Karşılaştıkları sorunlara çözüm odaklı yaklaşabilmeleri beklenmektedir. Eğitimler ile çocuklarımızın kişisel gelişiminize;

Girişimcilik ve inisiyatif alma kapasiteleri geliştirir.
Kendine olan güveni artar.
Ekip çalışması becerilerini arttırır.
Haz ve manevi zenginleşme sağlar.
Sorunlara çözüm odaklı yaklaşır.

Geleceği Üreten Bir Nesil Yetiştiriyoruz

Akademi Eğitimi
Çocuklar akademi eğitimi boyunca fikir, proje ve iş geliştirme alanlarında eğitim alarak bilimsel, yaratıcı ve sorunlara çözüm odaklı yaklaşan bireyler olma yolunda ilk adımlarını atmış olacaktır.

Kuluçka Eğitimi
2 yıllık eğitim sonunda çocukların girişimlerinin sürdürülebilirliğini sağlamak için mekân, eğitim, mentorluk vb. alanlarda birçok hizmet sunulacaktır.

Kulüp Eğitimi
Akademi derslerine katılmak yerine sadece bir alanda uzmanlaşmak isteyen çocuklara hafta içi akşamları 4 saatlik dersler verilecektir.

Etkinlikler
Çocukların üretim, geliştirme sürecine ve kişisel gelişimine katkı sağlayacak haftalık etkinlikler düzenlenecektir. Girişimcilik öncelikle ailede başlar. Bu kapsamda her ay çocukların aileleri ile birlikte katılabileceği üretim ve geliştirme esaslı etkinlikler düzenlenecektir.

Fikir Değirmeni Rehberlik Merkezi
Psikolojik danışmanlık ve rehberlik hizmetleri, eğitimi tamamlayıcı ve destekleyici unsurlar olarak önem kazanıyor. Çocukların bireysel, toplumsal ve akademik gelişimlerine katkı sağlamaya yönelik çeşitli çalışmalar düzenlenecektir.

Cumhuriyet Caddesi No:40 Kahan İş Mekezi Kat:3 34367 Şişli/İstanbul
0507 624 45 03
bilgi@fikirdegirmeni.com