Çocuk Haklarını Öğretecek Gönüllü Eğitmenler Aranıyor

eğitmen
Çocuk Hakları

ICHILD – UNICEF işbirliğinde “Küresel COVID-19 Salgını Ekseninde, Ergen ve Genç Katılımını Güçlendirme Projesi” kapsamında gerçekleşecek “Çocuk Hakları Eğitimleri” için düzenleyeceğimiz eğitmen eğitimine, 18 – 25 yaş aralığındaki tüm katılımcılar davetlidir!

Eğitmen Eğitimi, 7 – 12 Eylül 2020 tarihlerinde gerçekleşecektir.

ICHILD – Uluslararası Çocuk Hakları Elçileri Derneği ve UNICEF tarafından, gençler için “Çocuk Hakları Eğitimleri” programını sürdürülebilir hale getirmek için gerçekleştirilecek proje kapsamında Türkiye genelinde online olarak 15 – 18 yaş grubundaki öğrencilere 3’er saatlik eğitim programı uygulanması hedeflenmektedir.

Çocukların, kendi içlerindeki “hak” tanımlarını ortaya çıkararak, sahip oldukları hakların farkına varmaları, kendilerini daha iyi ifade etmelerine olanak sağlar. Çocuk Hakları Eğitimleri ile birlikte katılımcıların interaktif ve kolektif bir öğrenme alanı içerisinde farklı eğitim metotları kullanılarak, proje konusu ile ilgili farkındalık kazanması hedeflenmektedir.

Eğitimler boyunca çocukların katılım hakkı ön planda tutulacaktır. Eğitimler ile birlikte çocuklar bahsi geçen konu üzerinde tartışırken, aynı zamanda Türkiye’nin farklı illerinden eğitime katılan diğer öğrencilerle de sosyalleşme fırsatı elde edeceklerdir. Bu da katılımcılara bir konuya bambaşka pencerelerden bakma imkanı yaratacaktır.

Başvuru koşulları nelerdir?

– 18 – 24 yaş aralığında olmak,
– Gönüllü bir motivasyona sahip olmak,
– Eğitmen Eğitimi’ne tam katılım sağlayacak olmak,
– Eğitmen Eğitimi’nden sonra, 15-18 yaş grubunda en az 20 çocuğa bu eğitimi verebilecek olmak.

*Eğitmen Eğitimi zoom uygulaması üzerinden online olarak gerçekleşecektir. Eğitimlerini tamamlayan eğitmenler de, çocuklara zoom üzerinden online eğitimler vereceklerdir.

*Eğitmen Eğitimi başvurularında, motivasyonunuz en büyük değerlendirme kriterimiz olacaktır.

*Verimliliği koruyabilmek adına, başvurularımızda sınırlı sayıda kontenjan bulunmaktadır.

*Eğitmen Eğitimi’nde dört farklı grup olacaktır. Her bir grup ile 12 saatlik eğitim gerçekleştirilecektir. Eğitim akışı, başvurusu olumlu sonuçlanan katılımcılarla paylaşılacaktır.

Tüm sorularınız için bilgi@ichildforchild adresine ya da aşağıdaki mail adreslerine mail atabilirsiniz.

ICHILD & UNICEF: CRCT – Eğitmen Eğitimi Başvuru Formu