ÇOCUK HAKLARI ULUSLARARASI KONFERANSI

AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR BAKANLIĞI HİMAYESİNDE GERÇEKLEŞTİRİLECEK OLAN

ERKEN ÇOCUKLUK DÖNEMİ EĞİTİM KÜRESEL SORUNLARI VE ÇOCUK HAKLARI ULUSLARARASI KONFERANSI

27-28-29 Nisan 2012

Zirve Üniversitesi

Özel Konuk Konuşmacı : Prof. Dr. Gelengül Haktanır: “Erken Yaşlar, Değerli Yıllar, Çocuklar Ne Yapar?”

Özel Konuk Konuşmacı : Prof. Dr. Cynthia B. Dillard: “Afrika Mirasını ve Çocuk Haklarını Hatırlayarak: Erken Çocukluk Eğitimine Erişim ve Fırsat için Küresel Sorumluluk”

Özel Konuk Konuşmacı : Wendy Whitesell:  “Daha Akıllı, Daha Güçlü, Daha Sağlıklı Ülkeler İçin Okul Öncesi Eğitim” Gelişim uzmanları, hekimler, nörologlar, ekonomistler ve sosyal bilimcilerin yaptıkları çalışma üzerine çalışmalar gösteriyorki bir ülkenin yapabileceği en etkili yatırım kendi çocukları ve ekonomik gelecekleri üzerinedir.

Değerli okul öncesi eğitimcileri, hukukçular, pedogoglar, psikologlar, sosyologlar, psikiyatrlar, çocuk doktorları, eğitim idarecileri, akademisyenler,  uygulamacılar, anne ve babalar, Zirve Üniversitesi Eğitim Fakültesi ve Hukuk Fakültesi işbirliği ile  “Erken Çocukluk Dönemi Eğitimi Küresel Sorunları ve Çocuk Hakları” başlıklı uluslararası konferans düzenlemekteyiz.

 

Konferasın amacı son yıllarda ülkemizde de önem kazanmaya başlayan erken çocukluk dönemi eğitimi ve çocuk hakları konularında, değerli akademisyenler ve onur konuklarımızın katılımıyla erken çocukluk dönemi eğitimi sorunlarını ve çocuk haklarını teori ve uygulama ekseninde belirlemek ve çözüm önerilerinde bulunmaktır. Bu amaçla konferansımıza bildiri sahibi ve dinleyici olarak katılımınız, gerçekleştireceğimiz etkinliğin bir bilim şölenine dönüşmesini sağlayacak ve böylece en kıymetli varlıklarımız olan çocuklarımızın eğitim ve yaşam şartlarının düzeltilmesi için bir adım atılmış olacaktır.

Görüşmek dileğiyle.

Gaziantep, Türkiye, 27-28-29 Nisan 2012

Düzenleme Kurulu Eş Başkanları
Eğitim Fakültesi Hukuk Fakültesi
Dr. Rıza Ülker
Dr. Filiz Shine Edizer
Dr. Tuba Kutoglu